logo yeni

ogretmenler gunu

vekalet aylığı

Daha
5 ay 3 hafta önce #15724 yazan tuncay35
tuncay35 konu oluşturdu: vekalet aylığı
merhaba,ben bir ceza infaz kurumunda infaz ve koruma memuru olarak çalışırken, aynı il içinde başka bir ilçede ceza infaz kurumuna bakanlık onaylı olarak vekaleten infaz ve koruma başmemuru olarak atandım.vekalet aylığı alabilirmiyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 3 hafta önce #15725 yazan nazli
nazli konu cevapladı: vekalet aylığı
657 sayılı Kanunun 86 ncı maddesi çerçevesinde yapılan bir atama ise ve infaz koruma başmemuru kadrosuna asaleten atanabilmek için gerekli şartları taşıyor olmanız halinde, vekalet nedeniyle ücret almanız mümkün olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tuncay35

Daha
5 ay 2 hafta önce #15731 yazan tuncay35
tuncay35 konu cevapladı: vekalet aylığı
ilginize teşekkür ederim.peki vekalet aylığı alma hususunda vekalet edilecek görevle ilgili bir düzünleme mevcutmudur.yani görevin illede müdürlük vb.bir görev için olması gibi şart varmıdır.eğer bu konularla ilgili derin bir bilginiz mevcut ise benim durumum bayağı bir karışık olduğu için bilgilerinize danışmak isterim.şu an geçici görevlendirme ile ilgili bir dilekçemde mevcut.bununcevabı gelmeden vekalet aylığı ile ilgili 2.bir dilekçe vermem iki dilekçeyide birbirine karıştırır mı.

Daha
5 ay 2 hafta önce #15732 yazan nazli
Vekalet görevi ile ilgili olarak belli bir kadro unvanı olması şartı yok. Önemli olan, vekaletin usulüne göre (657 sayılı Kanun mad 86'de belirtilen şartlar) yapılmış olması ve o kadroya asaleten atanabilmek için gerekli tüm şartlara (sınav şartı hariç) sahip olunmasıdır.

Daha
5 ay 2 hafta önce #15733 yazan tuncay35
Ben 2012 de. 657 dmk nın 86. Ve 175. Maddelerine istinaden vekaleten atandım.eski kurumum dan ayrılırken nakil bildirimi ile geldim.kadrom vekaleten gittigim yeni kurumda idi hatta uyap ta bile böyle gözüküyordu.bütün işlemlerimi yeni cezaevi yapıyor hala. 2 ay önce birden herşey değişti ve kadrom uyap ta eski cezaevinde gözükmeye başladı.geçici görevle geldiğim söylenmeye başladı komisyonca.bende ya kadrom düzeltilsin yada 2012 den bu yana geçici görev harcırahlarını istedim.durum bu.burdan bi cevap gelince vekalet ayligina da başvurmayı düşünüyorum.dediğim kadar karışık bir durumum var .bakalım cevap ne gelecek.

Daha
5 ay 2 hafta önce #15734 yazan nazli
Yapılan işlem vekaleten atama mı yoksa geçici görevlendirme mi, bu konu yazılı olarak size bildirilen şekildedir. Yoksa birilerinin demesi veya sizin sözlü itirazınız ile hakkınızdaki işleme dair birşey söylenemez.

Daha
5 ay 2 hafta önce #15736 yazan tuncay35
86.ve175. Maddeyle Vekaleten atama mevcut.atama yazısında da mevcut.ancak şuan geçici görevli olduğum uyap ta da gözüküyor buda kesin.ama dilekçeme henüz cevap gelmedi.birde şunu merak ediyorum.geçici görev harcirahi ile vekalet aylığı bir arada odenirmi bilginiz varmı.

Daha
5 ay 2 hafta önce #15738 yazan nazli
vekalet ile geçici görev düzenlemeleri birbirinden ayrıdır. Vekaleten atanan kişinin memuriyet mahalli dışına gönderiliyor olması durumunda, vekalet ücretinin yanı sıra geçici görev nedeniyle hak edeceği harcırahı da alması gerekir.
Ancak, geçici görevlendirme yapılırken vekalet görevinizin kaldırılması da söz konusu olabilir.
Size verilecek cevabı beklemeniz ve ona göre değerlendirme yapmanız daha uygun olacaktır.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.548 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.