logo yeni

Mesleki Eğitim Fakültesi mezunlarının EK GÖSTERGESİ nasıl olmalıdır?

Daha
3 ay 3 gün önce - 1 hafta 2 gün önce #15676 yazan mrtozkan
mrtozkan konu oluşturdu: Mesleki Eğitim Fakültesi mezunlarının EK GÖSTERGESİ nasıl olmalıdır?
Arkadaşlar, kamuda teknisyen unvanı ile görev yapmakta olup, gazi üniversitesi mesleki eğitim fakültesi (yök tarafından teknik öğretmen unvanına haiz olduğu konusunda cevaz verilen bir bölüm) mezunu olan personele DMK kapsamında özel hizmet tazminatı teknik öğretmen unvanına uygun olarak ödenmekte iken, ek göstergesi ise DMK da ki ilgili cetvel - Hizmet Sınıfları İtibariyle Unvan veya Aylık Alınan Derecelere
Göre Ek Göstergeler /II-b veya aynı cetvelin II-c kısmına göre mi ödeneceği hususunda bilgi verebilirmisiniz?
Son Düzenleme: 1 hafta 2 gün önce yazan Kül Tigin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 3 gün önce #15678 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: Mesleki Eğitim Fakültesi mezunlarının EK GÖSTERGESİ nasıl olmalıdır?
II/b'de belirtilen ek göstergeden yararlanabilmek için, teknik öğretmen okulu (ya da teknik öğretmen unvanını kazandıran bir okulu) bitirmiş olmak yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü, aynı bölümde yer alan ek göstergeden yararlanabilmek için, o bölümde sayılanlar unvan olarak belirtilmiş iken, teknik öğretmen unvan olarak sayılmamış ve okul bitirme şartına bağlanmıştır.
Yine de konu hakkında tereddüt varsa, kurumunuz Maliye Bakanlığına veya DPB'ye görüş sorabilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.407 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.