logo yeni

teknik öğretmen

Daha
2 hafta 1 gün önce - 2 hafta 1 gün önce #15648 yazan mrtozkan
mrtozkan konu oluşturdu: teknik öğretmen
kamuda teknisyen unvanı ile görev yapmakta olup, gazi üniversitesi mesleki eğitim fakültesi (yök tarafından teknik öğretmen unvanına haiz olduğu konusunda cevaz verilen bir bölüm) mezunu olan personele DMK kapsamında özel hizmet tazminatı teknik öğretmen unvanına uygun olarak ödenmekte iken, ek göstergesi ise DMK da ki ilgili cetvel - Hizmet Sınıfları İtibariyle Unvan veya Aylık Alınan Derecelere
Göre Ek Göstergeler /II-b veya aynı cetvelin II-c kısmına göre mi ödeneceği hususunda bilgi verebilirmisiniz?
Son Düzenleme: 2 hafta 1 gün önce yazan mrtozkan. Sebep: teknik öğretmen

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 hafta 18 saat önce #15649 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: teknik öğretmen
Ek gösterge cetvelinde, teknik hizmetler sınıfına dahil kadrolarda görev alan "Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunları" için ek gösterge belirlenmiş olduğundan, teknisyen kadrosunda görev yapıyor olsalar bile "Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunları" hakkında II/b bölümünde yer alan ek göstergelerin uygulanması gerekecektir.

Daha
2 hafta 17 saat önce #15651 yazan mrtozkan
mrtozkan konu cevapladı: teknik öğretmen
peki burada bahsi geçen "Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunları" ibaresinden kasıt bu fakülte adını taşıyan fakülteler midir? yoksa teknik öğretmen unvanı veren fakülteler midir? örneğin mesleki eğitim fakülte mezunları da teknik öğretmen unvanına haiz olmaktadır.

Daha
2 hafta 13 saat önce - 2 hafta 13 saat önce #15652 yazan osman1
3795 sayılı “Bazı Lise, Okul ve Fakülte Mezunlarına Unvan Verilmesi Hakkında Kanun”da;lise üstü dört yıl süreli yüksek teknik öğretim gören erkek teknik öğretmen okulu, erkek teknik yüksek öğretmen okulu, yüksek teknik öğretmen okulu ve teknik eğitim fakültesi ile kız teknik öğretmen okulu, kız teknik yüksek öğretmen okulu ve mesleki eğitim fakültesinin teknik eğitim veren bölümlerini bitirenlerin teknik öğretmen unvanı kazanacakları belirtilmiştir.
Son Düzenleme: 2 hafta 13 saat önce yazan osman1 .

Daha
2 hafta 6 dakika önce #15653 yazan mrtozkan
iyi günler, 3795 sayılı kanun tamam yazdığınız gibi. ancak burada önemli olan kıstas; teknik öğretmen unvanına haiz teknik hizmetler sınıfında çalışan personele verilecek özel hizmet tazminatı ve ek göstergedir.
özel hizmet tazminatı da tamamdır, şöyleki;
(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
II SAYILI CETVEL
Özel Hizmet Tazminatı
(E)
TEKNİK HİZMETLER
c) Jeolog, hidrolog, hidrojeolog, jeofizikçi, kimya-
ger, fizikçi, jeomorfolog, arkeolog, matema-
tikçi, istatistikçi, astronom, tütün eksperi
olanlarla, 29/4/1992 tarihli ve 3795 sayılı Kanuna
göre teknik öğretmen unvanı alanlardan;
)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
hükmü gereğince teknik öğretmen unvanına haiz teknisyen ve tekniker vb. özel hizmet tazminatını alabilmektedir.
ayrıca iş güçlüğü&iş riski ile ilgili de
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
I SAYILI CETVEL
İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı
B)
TEKNİK HİZMETLER BÖLÜMÜ

3 En az dört yıllık yükseköğrenim görmüş jeolog, hidrolog, bölge plancısı, hidrojeolog, jeofizikçi, fizikçi, kimyager, jeomorfolog, istatistikçi, arkeolog, matematikçi, astronom, tütün eksperi olanlarla, 29/4/1992 tarihli ve 3795 sayılı Kanuna göre teknik öğretmen unvanı alanlardan kendi ihtisas dallarında;
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
hüküm gereğince sıkıntı bulunmamaktadır.
Ancak, ek gösterge cetveli olan
DMK ya ekli I sayılı cetvel
((((((((((((((((((((((((((((((((((((
II
TEKNİK HİZMETLER SINIFI
b)Kadroları bu sınıfa dahil olup, en az 4 yıl süreli yükseköğretim veren fakülte ve yüksekokullardan mezun olarak yürürlükteki hükümlere göre Jeolog, Hidrojeolog, Hidrolog, Jeomorfolog, Jeofizikçi, Fizikçi, Matematikçi, İstatistikçi, Yöneylemci (hareket araştırmacısı), Matematiksel İktisatçı, Ekonomici ve Kimyager unvanını almış olanlarla Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunları
)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
de teknik öğretmen ibaresi geçmemekte ve yazıldığı üzere Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunu ibaresi geçmektedir.
Bu nedenle, Mesleki Eğitim Fakültesi mezunu olup, YÖK tarafından teknik öğretmen unvanı alması uygun görülen teknisyen tekniker vb. THS personeline ek göstergenin nasıl ödenmesi gerektiği hususunda bilgi, belge, görüş vb. talep etmekteyim.

Daha
1 hafta 6 gün önce #15654 yazan nazli
nazli konu cevapladı: teknik öğretmen
Memurunyeri.com sitesinde yer alan bir yazıdaki açıklamalar işinize belki yarayabilir. YAZI

Daha
1 hafta 6 gün önce #15655 yazan mrtozkan
iyi günler, iletiniz için teşekkür ederim. ancak değinmek istediğim konu burada da tam açık olarak ifade edilmemekte yine Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarına atıf yapılmaktadır. Burada ki TEF mezunlarından kasıt Teknik Öğretmen midir? yoksa sadece TEF mezunlarımı bu madde/bend hükümlerine göre ek gösterge alabilecektir. bu yönde görüş, yazılı metin vb. var mı acaba?

Daha
6 gün 58 dakika önce #15675 yazan mrtozkan
mrtozkan konu cevapladı: Mesleki Eğitim Fakültesi mezunlarının EK GÖSTERGESİ nasıl olmalıdır?

mrtozkan yazan: iyi günler, iletiniz için teşekkür ederim. ancak değinmek istediğim konu burada da tam açık olarak ifade edilmemekte yine Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarına atıf yapılmaktadır. Burada ki TEF mezunlarından kasıt Teknik Öğretmen midir? yoksa sadece TEF mezunlarımı bu madde/bend hükümlerine göre ek gösterge alabilecektir. bu yönde görüş, yazılı metin vb. var mı acaba?

Daha
5 gün 18 saat önce #15677 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Mesleki Eğitim Fakültesi mezunlarının EK GÖSTERGESİ nasıl olmalıdır?

mrtozkan yazan:

mrtozkan yazan: iyi günler, iletiniz için teşekkür ederim. ancak değinmek istediğim konu burada da tam açık olarak ifade edilmemekte yine Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarına atıf yapılmaktadır. Burada ki TEF mezunlarından kasıt Teknik Öğretmen midir? yoksa sadece TEF mezunlarımı bu madde/bend hükümlerine göre ek gösterge alabilecektir. bu yönde görüş, yazılı metin vb. var mı acaba?

3795 sayılı “Bazı Lise, Okul ve Fakülte Mezunlarına Unvan Verilmesi Hakkında Kanun”da;lise üstü dört yıl süreli yüksek teknik öğretim gören erkek teknik öğretmen okulu, erkek teknik yüksek öğretmen okulu, yüksek teknik öğretmen okulu ve teknik eğitim fakültesi ile kız teknik öğretmen okulu, kız teknik yüksek öğretmen okulu ve mesleki eğitim fakültesinin teknik eğitim veren bölümlerini bitirenlerin teknik öğretmen unvanı kazanacakları belirtilmiştir.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.