logo yeni

calisanlar2 copy

Memurda Refakat İzni

Çok
3 yıl 9 ay önce #15647 Yazan: mustafa_nrs
Memurda Refakat İzni, mustafa_nrs tarafından oluşturuldu
tek hekim raporunda yer alan refakatçi olabilir ibaresine göre kişinin aldığı refakatçi raporundan ötürü yılda toplam 7 günü geçmesi halinde maaşından kesinti olabilir mi??

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 9 ay önce #15650 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Memurda Refakat İzni konusunda yanıtlandı
Devlet memurlarının hastalık raporlarına istinaden hastalık izni kullanmaları veya yakınlarına ilişkin sağlık kurulu raporuna istinaden refakat izni kullanmaları hususu, 657 sayılı Kanunda ve hastalık raporlarına ilişkin yönetmelikte belirtilmiştir. Ayrıca, hastalık izni kullanan memurun 7 günden fazla olan izin sürelerinden dolayı zam ve tazminatlarında kesinti yapılması konusu 657 sayılı Kanunda ve yan ödeme kararnamesinde düzenlenmiştir.
Belirttiğiniz şekilde düzenlenen bir rapor ise, hastalık izni kullanmaya da imkan tanımaz ve refakat izni verilmesini de sağlamaz. Ayrıca, bu şekilde düzenlenen bir rapordan dolayı memura herhangi bir şekilde izin verilmiş olsa bile bu durum maaştan kesinti yapılması sonucunu doğurmaz.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.135 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.