logo yeni

calisanlar2 copy

Sabit Döner Artınca, Performans Ödemesi Düşer mi?

Çok
3 yıl 10 ay önce #15576 Yazan: NEDVED
Mrb Arkadaşlar;

Ablam 13 yıldır Sağlık Bakanlığında 4/1 derecede kademede önlisans Sağlık Teknikeri olarak çalışmakta. Sabit ek ödemesi yani döneri 950 tl ama performans ödemesi ise 540 tl...Yani toplamda :1490 tl...Aynı branşta ve aynı işi yapan arkadaşı ise 4 yıldır sağlık teknikeri olarak 8/2 derece kademede sabit ödemesi yani sabit döneri 815 tl ama performansı 675 tl olarak yatmakta. ve toplamda ona da 1490 tl ödenmekte.....

13 yıllık çalışan ile 4 yıllık çalışanın kuru maaş dışındaki ödemesi nasıl aynı olur?

Bu nasıl oluyor? Sabit döner-yani sabit ek ödeme artınca performans ödemesi düşer mi?

Devlet, memurlara çalıştıkça kademe derece verip maaşlarını çalışıldığı yıl geçtikçe artırırken sağlık bakanlığı bu ardaki farkı, performans ödemesi ile eşit hale getirip, yeni işe giren ile yıllardır çalışan kişinin maaş alacaklarını aynı hale getiriyor!

Bu işte bir yanlışlık yok mu?

Sayın forum ahalisi ,bu şekilde dağıtılan Performans ödemesinde bir hata var mı yok mu?

Yani ikisi de aynı tavana takılıyor ve ikisi de en fazla 1490 tl alabilir diyerek; 13 yıldır çalışana az performans ödemesi verip,4 yıldır çalışana ise daha yüksek performans ödemesi verip ikisinin maaş tutarını eşit hale getirebilir mi kurum?

Bilen yardımcı olursa sevinirim..Teşekkürler..

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 10 ay önce #15577 Yazan: osman1
Sabit döner sermaye ödemesi ve performansa dayalı döner sermaye ödemesi farklı mevzuatla düzenlenmiş olup, birbiri ile doğrudan bir bağlantı kurulmamıştır. Sabit döner sermayesi yüksek olana düşük performans döner sermayesi ödenmesi söz konusu olmaz. Ancak, performansa dayalı döner sermaye ödemeleri, aynı işyerinde aynı unvanda olan personel için farklı miktarlarda (performans kriterlerine göre) hesaplanabilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.179 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.