logo yeni

ARAZİ TAZMİNATI

Daha
1 yıl 2 hafta önce #15522 yazan afo20
afo20 konu oluşturdu: ARAZİ TAZMİNATI
Merhabalar kamuda memur olarak çalışmakta iken unvan değişikliği sınavıyla teknik eğitim fakültesi mezunu olduğumdan tekniker kadrosuna geçiş yaptım. Maaş ve ek göstergeler teknik eğitim mezunları için belirlenmiş oranlardan ödenmektedir. Ancak arazi tazminatı ödenmesi konusunda mutemetlikle görüş ayrışığına düştük. Mutemetlik arazi tazminatı ödenmesinde kadroların esas alınacağını belirtmekte ve hesaplamamı tekniker kadrosuna göre yapmaktadır. Kamuda teknik öğretmen kadrosu bulunmamakta ve ilgili maddede de teknik öğretmen ünvanını alanlar ibaresi geçmektedir. Yani sadece teknik eğitim mezunları için unvandan bahsetmektedir. Bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 hafta önce #15525 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: ARAZİ TAZMİNATI
Açık alanlarda çalışan teknik personele ödenen ek özel hizmet tazminatı "Bu ek özel hizmet tazminatının ödenmesinde ilgililerin kadroları esas alınır." kuralına göre verilmektedir.
Kadronuz Tekniker olduğuna göre, açık arazide çalışmalarınızdan dolayı hakkınızda ödeme yapılırken, Yan Ödeme Kararnamesinin ilgili bölümünün "b) 1/d sırası ile 2 nci sırada sayılanlara ..........: 2,0" hükmü uygulanması gerektiğini düşünmekteyim.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.382 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.