logo yeni

calisanlar2 copy

ARAZİ TAZMİNATI

Çok
3 yıl 11 ay önce #15522 Yazan: afo20
ARAZİ TAZMİNATI, afo20 tarafından oluşturuldu
Merhabalar kamuda memur olarak çalışmakta iken unvan değişikliği sınavıyla teknik eğitim fakültesi mezunu olduğumdan tekniker kadrosuna geçiş yaptım. Maaş ve ek göstergeler teknik eğitim mezunları için belirlenmiş oranlardan ödenmektedir. Ancak arazi tazminatı ödenmesi konusunda mutemetlikle görüş ayrışığına düştük. Mutemetlik arazi tazminatı ödenmesinde kadroların esas alınacağını belirtmekte ve hesaplamamı tekniker kadrosuna göre yapmaktadır. Kamuda teknik öğretmen kadrosu bulunmamakta ve ilgili maddede de teknik öğretmen ünvanını alanlar ibaresi geçmektedir. Yani sadece teknik eğitim mezunları için unvandan bahsetmektedir. Bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 11 ay önce #15525 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından ARAZİ TAZMİNATI konusunda yanıtlandı
Açık alanlarda çalışan teknik personele ödenen ek özel hizmet tazminatı "Bu ek özel hizmet tazminatının ödenmesinde ilgililerin kadroları esas alınır." kuralına göre verilmektedir.
Kadronuz Tekniker olduğuna göre, açık arazide çalışmalarınızdan dolayı hakkınızda ödeme yapılırken, Yan Ödeme Kararnamesinin ilgili bölümünün "b) 1/d sırası ile 2 nci sırada sayılanlara ..........: 2,0" hükmü uygulanması gerektiğini düşünmekteyim.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.143 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.