logo yeni

istifa eden özürlü memur emekliliği

Daha
7 ay 2 hafta önce #15501 yazan Hru
Hru konu oluşturdu: istifa eden özürlü memur emekliliği
Kolay gelsin ve şimdiden teşekkür ederim.
19.12.2001 tarihinde %60 özürlü memur olarak işe başladım ve 2.derece sakatlık indiriminden yararlandım. 2012 yılı temmuz ayında 9. derece 3. kademede iken 1 senelik ücretsiz izin aldım ve ücretsiz iznimin borçlanmasını kuruma ödedim. 15.08.2013 tarihinde istifa ederek 11.11.2013 tarihinde iş-kur vasıtasıyla yine aynı raporumla özürlü personel olarak özel sektöre başlangıç yaptım. SGK dan edindiğim bilgiyle 11.04.2017 de emekli olabileceğim.
İşte benim burada merak ettiğim husus şu; ilk kuruma başladığım zaman kurum tarafından hakkımda düzenlenen vergi indirim belgesi yeterli mi, yoksa özel sektörde çalıştığım süre için ayrıca bir vergi indirim belgesi almam gerekiyor mu ?
Bunun dışında emekli sandığından emekli olabiliyorum son 7 yılın 3.5 yılı çalıştığı statüden emekli olabilme prensibinden dolayı. Burada da öğrenmek istediğim 11 yıl 7 ayın ikramiyesini alabilir miyim, eğer alabilirsem ikramiyem ve maaşım kaç lira olur ?
ilgi ve yardımınız için teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 2 hafta önce - 7 ay 2 hafta önce #15502 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: istifa eden özürlü memur emekliliği
Emekli Sandığından emekli olabilmeniz halinde, 11 tam yıl üzerinden emekli ikramiyesi alabilirsiniz. Fiili hizmet sürelerinizin tamamı da emekli maaş hesabında değerlendirilir.
2017 yılının ilk altı aylık dönemi içinde emekli olduğunuzda; emekli maaşınızın 1.750 TL, emekli ikramiyenizin ise 22,953 TL olacağını düşünüyorum.
Son Düzenleme: 7 ay 2 hafta önce yazan kuzey.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Hru

Daha
7 ay 2 hafta önce #15507 yazan Hru
Hru konu cevapladı: istifa eden özürlü memur emekliliği
İlk önce ilgi alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim. Kuzey bey istifa etmiş olmam bu ikramiyeyi düşürür mü ? Bunu soruyorum çünkü istifa dahilinde tazminat değil sadece ikramiye alırsın diyorlar. Tekrar ilginize ve bu kadar kısa zamanda cevap vermenizden dolayı çok teşekkür ederim.

Daha
7 ay 2 hafta önce - 7 ay 2 hafta önce #15508 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: istifa eden özürlü memur emekliliği
Emekli olmak için gerekli prim ödeme gün sayısını tamamlarsanız ve son 7 yıllık hizmetinizin yarısından fazlasında emekli sandığı kapsamında çalışmışsanız, emekli sandığından emekliye ayrıldığınızda, istifa edip etmediğinize bakılmadan emekli maaş ve ikramiyesinin hesaplanması gerekecektir.
Son Düzenleme: 7 ay 2 hafta önce yazan kuzey.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Hru

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.553 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.