logo yeni

PMYO Öğrencilik Süresinin Borçlanılması

Daha
7 ay 3 hafta önce #15470 yazan ŞAHBAZOĞLU
ŞAHBAZOĞLU konu oluşturdu: PMYO Öğrencilik Süresinin Borçlanılması
Polis Memuru olarak görev yapmakta iken kurumlar arası naklen atama yoluyla bir üniversiteye memur kadrosunda geçiş yaptım. Polis Meslek Yüksek okulunda geçen başarılı öğrencilik süremi ilgili mevzuat uyarınca borçlanmak istiyorum. Borçlandığım takdirde hizmetten sayılacak mı. Borçlanmam kazanılmış hak aylığına etki edecek mi. görevde yükselme ve atama ile ilgili konularda etkisi olur mu. özlük haklarımda ne gibi kazancım olur. Sadece emeklilik süresini öne mi çeker. Benim şahsi düşüncem askerlik borçlanması gibi kazanılmış hak aylığına etki edeceği yönündü. Bilgilendirseniz sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 3 hafta önce - 7 ay 3 hafta önce #15471 yazan metinc
metinc konu cevapladı: PMYO Öğrencilik Süresinin Borçlanılması
Pmyo öğrenciliğinde geçen süre kazanılmış hak aylığınıza etki etmeyeceğini düşünüyorum. Devlet memurlarının kazanılmış hak aylığına etki eden süreler 657 sayılı Kanunun 36/C maddesinde sayılmıştır. Kazanılmış hak aylığında etki etmeyeceği için görevde yükselme veya özlük haklarınızı da etkileyeceğini düşünüyorum. SGK tarafından borçlanmanıza imkan verilirse sadece emeklilikte işinize yarar.
Son Düzenleme: 7 ay 3 hafta önce yazan metinc.

Daha
7 ay 3 hafta önce #15474 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: PMYO Öğrencilik Süresinin Borçlanılması
Lise ve dengi öğrenim üzerine, kurumlarca açılan mesleki kursları bitirenlere (en az bir öğretim yılı olması şartıyla) 657 sayılı Kanunun 36/A-12-a hükmü uyarınca kademe ilerlemesi (en çok iki yıl için) verilebilir. PMYO öğrencilik süresi de bu kapsamda degerlendirilebilir.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.378 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.