logo yeni

calisanlar2 copy

PMYO Öğrencilik Süresinin Borçlanılması

Çok
3 yıl 11 ay önce #15470 Yazan: ŞAHBAZOĞLU
Polis Memuru olarak görev yapmakta iken kurumlar arası naklen atama yoluyla bir üniversiteye memur kadrosunda geçiş yaptım. Polis Meslek Yüksek okulunda geçen başarılı öğrencilik süremi ilgili mevzuat uyarınca borçlanmak istiyorum. Borçlandığım takdirde hizmetten sayılacak mı. Borçlanmam kazanılmış hak aylığına etki edecek mi. görevde yükselme ve atama ile ilgili konularda etkisi olur mu. özlük haklarımda ne gibi kazancım olur. Sadece emeklilik süresini öne mi çeker. Benim şahsi düşüncem askerlik borçlanması gibi kazanılmış hak aylığına etki edeceği yönündü. Bilgilendirseniz sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 11 ay önce - 3 yıl 11 ay önce #15471 Yazan: metinc
metinc tarafından PMYO Öğrencilik Süresinin Borçlanılması konusunda yanıtlandı
Pmyo öğrenciliğinde geçen süre kazanılmış hak aylığınıza etki etmeyeceğini düşünüyorum. Devlet memurlarının kazanılmış hak aylığına etki eden süreler 657 sayılı Kanunun 36/C maddesinde sayılmıştır. Kazanılmış hak aylığında etki etmeyeceği için görevde yükselme veya özlük haklarınızı da etkileyeceğini düşünüyorum. SGK tarafından borçlanmanıza imkan verilirse sadece emeklilikte işinize yarar.
Son Düzenleme: 3 yıl 11 ay önce Düzenleyen:metinc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 11 ay önce #15474 Yazan: osman1
osman1 tarafından PMYO Öğrencilik Süresinin Borçlanılması konusunda yanıtlandı
Lise ve dengi öğrenim üzerine, kurumlarca açılan mesleki kursları bitirenlere (en az bir öğretim yılı olması şartıyla) 657 sayılı Kanunun 36/A-12-a hükmü uyarınca kademe ilerlemesi (en çok iki yıl için) verilebilir. PMYO öğrencilik süresi de bu kapsamda degerlendirilebilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.131 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.