logo yeni

calisanlar2 copy

vekalet ücreti

Çok
3 yıl 11 ay önce #15434 Yazan: polat47
vekalet ücreti, polat47 tarafından oluşturuldu
merhaba;
ben lise mezunu olup 2011 yılından beri şef kadrosundayım.çalıştığım kurumda birbuçuk senedir müdür kadromuz boş olduğu için vekalete bakmaktayım.Ancak şartlarım tutmuyor diye vekalet ücreti alamıyorum.15.03.2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanan Anayasa Mahkemesi Kararına göre mahkeme anayasadaki eşitlik ilkesine aykırılıktan bazı maddeleri iptal etti.Bu kapsamda bende mahkeme açsam vekalet ücreti alabilirmiyim. Sonuçta ben bu sorumluluğu birbuçuk senedir çekiyorum.Hatta geçenlerde bir memurun yapmış olduğu bir hatadan dolayı memur ve yetkili olarak ben soruşturma geçirdik.Devlet bana bu sorumluluğu verirken niye senin şartların tutmuyor demiyorda ücrete gelince diyor.beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.Anayasa Mahkemesinin 2017/52-2017-32 sayılı kararı benide kapsarmı, kapsarsa nasıl bir yol izlemem gerekir aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 11 ay önce #15436 Yazan: osman1
osman1 tarafından vekalet ücreti konusunda yanıtlandı
Söz ettiğiniz Anayasa Mahkemesi kararının sizin durumunuzla herhangi bir ilgisi bulunmuyor. O karar, gerekli şartları tutmadığı halde vekaleten bir kadroya bakanlara ilişkin değildir. Vekalet ücretinin hangi ücret sitemine göre ödeneceğine ilişkindir.

Öte yandan, bir kadroya vekaleten atanıp o kadroya vekalet nedeniyle mali haklardan yararlanabilmek için, o kadroya asil olarak atanabilmek için gerekli şartlara sahip olmak gerekeceği, mevzuatta yer alan hükümler gereğidir.

Ancak, durumunuzla ilgili olarak açacağınız bir davada mahkeme tarafından nasıl bir karar verileceği konusunda net bir ifade kullanmak mümkün olmayacaktır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.126 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.