logo yeni

Harcırah Sorunsalı

Daha
6 ay 1 hafta önce #15407 yazan Akdağ
Akdağ konu oluşturdu: Harcırah Sorunsalı
Ben ünvan değişikliği sınavıyla Manisa dan Antalya ya atandım.Giderken yoluğumu aldım,eşim (devlet memuru) Manisa da görevine başladı ben de mecburen baslar baslamaz es durumu dilekçesi vererek 20 gün sonra Manisaya döndüm, Antalya 6 ay dolmadan hemen ayrıldığım için harcırah yapmadı.Sonra benim gibi olupta ödenen arkadaşların olduğunu öğrendim,mutemetlere sordum,harcırah kanununda böyle bir sürenin olmadığını,aynı ilin sınırları içinde değilde farklı iller arası olduğu için almam gerektiğini söylediler.Manisaya başlayış yaptığımda buranın mutemedi de ikametgahımı değiştirmediğim için verilemeyeceğini söyledi bana bumko nun görüş yazısını verdiler,ben de memuriyet mahalli kapsamı dısında atandığımı ,6 ay gıbı bir sürenin olmadığını söyleyince bu sefer Antalya yapacaktı diye sıyrılıverdiler.Hocam haketmediğim bir paranın peşimde değilim,zoruma giden kandırılmam oldu.Kim doğru kim haklı bilemedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 1 hafta önce #15409 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Harcırah Sorunsalı
657 sayılı Kanunun 62 nci maddesinde, naklen baska yere atanan memura, atama emri tebliğ edilince yollukları, ödeme emri aranmaksızın ilgili Saymanlık tarafından derhal ödenir diyor.
Ortada 2 atama işlemi varsa ve bunlar size tebliğ edilmiş ve görev yerlerinden ilişik keserek diğer yerde göreve başlamışsanız her iki işlem için de yolluk almanız gerekir. Konunun çok açık olduğunu düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Akdağ

Daha
6 ay 1 hafta önce #15416 yazan Akdağ
Akdağ konu cevapladı: Harcırah Sorunsalı
Sayıstaydaki uzman arkadaşıma danıştım,6 aylık bir sürenin olmadığını iller arası olduğu için aile masrafı harici ödemeyi alabileceğimi belirtti.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.422 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.