logo yeni

TSK dan Adi Malül Olarak Emekli oldum.

Daha
8 ay 3 hafta önce #15368 yazan Astsubay7979
Astsubay7979 konu oluşturdu: TSK dan Adi Malül Olarak Emekli oldum.
TSK dan Adi Malul Olarak Emekli Oldum. Sigortalı olarak herhangi bir işte çalıştığım taktirde emekli maaşımdan sadece destek primi ve astsubay olarak emekli olduğum için aldığım para mı kesilir ? Yoksa Maaşımın tamamı kesilir mi ? Eğer maaşımın tamamı kesilir ise bir daha emekli maaşımı alamaz mıyım ?

Sgk ya dilekçe ile yukarıda belirttiğim soruyu sormak istiyorum ancak hiç SGK ya daha doğrusu sivil bir kuruma dilekçe yazmadım eğer dilekçe örneği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca yazacağım dilekçeyi direkt olarak SGK ya diyemi yazacağım yoksa SGK nın belirli bir kısmına Emekli sandığı gibi bir kısmamı yazmam gerekiyor ? Eğer biliyorsanız dilekçeyi nereye göndereceğimi tam olarak açık ve net adres yazarak belirtebilirmisiniz ? Teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 3 hafta önce - 8 ay 2 hafta önce #15369 yazan feylesof
feylesof konu cevapladı: TSK dan Adi Malül Olarak Emekli oldum.
Dilekçe ile uğraşma . Aşağıdaki adresten "elektronik başvuru-gerçek kişi" kısmından başvurunu yap, kısa zamanda cevap alırsın.
http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/ana-sayfa/footerlink/bilgi_edinmesgk bimer başvuru

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 8 ay 2 hafta önce yazan papatya.

Daha
8 ay 3 hafta önce #15370 yazan cuhadar
cuhadar konu cevapladı: TSK dan Adi Malül Olarak Emekli oldum.
Maaştan kesinti olmaz. Siz işe girerken 3713 , 2330 sayılı kanuna göre ( veya hangi kanuna göre aylık alıyor iseniz ) onu bildirin. İşveren sizi işe alır. Eğer ileri de ssk dan işçi emeklisi olmak isterseniz ona göre, yok ben emekli olmak istemem derseniz ona göre prim bildirir. Emekli Sandığından malülen emekli olup daha sonra ssklı çalışan ve ondan da emekli olan tanıdıklarım var.

ama işveren aylık prim bildirirken eğer sskdan emekli olmak istemiyorsanız 23 kodu ile prim bildirecek yok emekli olmak istiyorsanız da 24 kodu ile. İşe alırken de böyle bir kod var onu seçecek

23 kodu emekli etmez.
24 kodu emekli eder.

Ayrıca resmi kurumlarda çalışamazsınız. Eğer çalışırsanız maaşınız tamamen kesilir. Kesilmese bile ileri de geriye dönük istenir. 5335 sayılı kanunu inceleyip işe gireceğiniz kurumların resmi kurum olmamasına dikkat edin.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 1.410 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.