logo yeni

ogretmenler gunu

hizmet

Daha
9 ay 5 gün önce #15330 yazan muhammet
muhammet konu oluşturdu: hizmet
Merhaba Sayın Editör,
01.10.1994 yılında özel sektörde Elektrikçi olarak (1993 Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü Mezunuyum.) SSK hizmetime başladım. 2001 yılı Ekim ayına kadar çalıştım. 1999 Ağustos 2001 Şubat ayları arası askerlik hizmetimi tamamladım. 1994 2001 yılları arasında 1768 günlük hizmetim var.2003 Yılında bir kamu kurumunda geçici işçi olarak işe başladım. 2003 yılında 6 ay,2004 yılında 5 ay, 2005 yılında 5 ay, 2006 yılında 5 ay, 2007 yılında 5 ay şeklinde geçici işçi olarak çalıştım. 15.10.2007 yılında yine aynı kurumda Sözleşmeli 4/B destek personeli unvanıyla atandım. 15 Temmuz 2011 de 632 Sayılı K.H.K. ile yardımcı hizmetler sınıfı hizmetli kadrosuna atandım. 2013 yılında AÖF Tarım bölümünü bitirdim. Kurumun Eylül 2016 yılında açmış olduğu Unvan değişikliği sınavını kazanarak Teknik Hizmetler sınıfı Tekniker kadrosuna geçiş yaptım. Ben hizmet birleştirme yapmak istiyorum. Derece Kademem 5/3
Hizmet birleştirmeyi nasıl yapabilirim. Bu hizmet birleştirmenin bana artısı eksisi ne olur. Maaşıma ve özlük haklarıma herhangi bir faydası olurmu. Cevabınız için teşekkür eder saygılar sunarım. İyi Çalışmalar

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 4 gün önce #15332 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: hizmet
Verdiğiniz bilgilerden; askerlik, 4/B hizmet ve memuriyet hizmetiniz ile eğitim durumunuz itibariyle kazanılmış hak seviyenizin 5/3'e ulaştığı anlaşılıyor.

Özel sektör hizmetinizin ve kamuda işçi statüsünde geçen hizmetinizin teknik alanda olması halinde, özel sektör hizmetinizin 3/4'ü, kamudaki hizmetinizin de tamamı memuriyette değerlendirilir.

Memuriyette değerlendirilen süreler ve memuriyette değerlendirilmese bile kamuda işçi olarak geçen süreler torba kadroya atanmanız sırasında ve yıllık izin sürenizin hesabında değerlendirilir.

Söz konusu hizmetlere ilişkin bilgileri kurumunuza iletmeniz halinde, memuriyette değerlendirilebilecek olan sürelere göre kazanılmış hak aylığınızın kurumunuz tarafından yeniden belirlenir ve kurumunuz tarafından sgk ile iletişim kurularak hizmet birleştirmesinin yapılması sağlanır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: muhammet

Daha
9 ay 4 gün önce #15333 yazan muhammet
muhammet konu cevapladı: hizmet
Osman bey teşekkürler askerlik, geçici işçi ve 4/b hizmetlerim birleştirildi ancak özel sektördeki hizmetlerim (elektrikçi) (bu ssk dökümümde var) ilk atamamın yardımcı hizmetler sınıfına olmasından dolayı değerlendirilmeyeceğini ancak ilk atamamın teknik hizmetler sınıfı olsaydı özlük haklarımda değerlendirileceğini , özel sektör hizmetimin sadece emeklilikte sayılacağını cevaben tarafıma gönderildi. Benim öğrenmek istediğim özel sektördeki hizmetlerimin (Memuriyet dışında geçen hizmetlerin değerlendirilmesi, 657 sayılı Kanunun 36/C maddesinde açıklanmıştır. Buna göre memuriyet dışındaki sürelerin değerlendirilmesi hizmet sınıfına göre değişmektedir. 657 sayılı Kanunun 36/C maddesine göre memuriyet dışındaki serbest olarak çalışılan veya resmi ve özel sektörde geçen süreler, Teknik Hizmetler, Sağlık Hizmetleri, Avukatlık Hizmetleri sınıfları ile Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında ve basınla ilgili kadrolarda çalışanlar için değerlendirilirken, aynı süreler Genel İdare Hizmetleri Sınıfında çalışan memurlar açısından değerlendirilmemektedir. ) 36/C ye göre niye değerlendirilmediğini öğrenmek istiyorum. Yasal olarak ne yapabilirim. cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Daha
9 ay 4 gün önce #15334 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: hizmet
657 sayılı Kanunda, konuyla ilgili olarak "Teknik Hizmetler Sınıfına girenlerden" ifadesi var. Bu ifade sadece memuriyete ilk girişi değil, memuriyet sırasında sınıf değiştirerek TH Sınıfına girişi ve memuriyetten ayrıldıktan sonra TH Sınıfından memuriyete girişi de kapsamaktadır. Yani, memuriyet öncesi özel sektör hizmetinizin teknik hizmetlerde geçen kısmının 3/4 ünün değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Kurumunuza müracaat edip özel sektör hizmetinizin değerlendirilmesini isteyebilir ve konu hakkında tereddütlerinin olması durumunda Devlet Personel Başkanlığından görüş istenmesini talep edebilirsiniz.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.528 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.