logo yeni

calisanlar2 copy

istifa ettikten sonra geri dönüş yolları

Çok
4 yıl 2 hafta önce #15299 Yazan: a_demir
Merhabalar ben 1.5 yıl önce ailevi nedenlerden dolayı çalıştığım kurumdan(657ye tabi değil) istifa etim. Ancak kafamdakiler planladığım gibi ilerlemedi ve ben şu aralar geri dönmeyi istiyorum. Kurumun ana sözleşmesinde 'tekrar kurumda çalışmak isteyenler, niteliklerine uygun boş pozisyon ile ihtiyaç bulunması ve ilişiklerini kestikleri tarihten itibaren altı ay geçmiş olması kaydıyla atamaya yetkili makamın takdiriyle yeniden atanabilirler.' ibaresi bulunuyor. bu işlerin torpilsiz olmadığını duydum hatta hiç geri donen duymadım ama şansımı denemek istiyorum. Bıraktığım kadro hala boş ve kurumda genel anlamda boşluk var. Nasıl bir yol izleyeceğime dair yönlendirirseniz sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 2 hafta önce #15304 Yazan: metinc
metinc tarafından istifa ettikten sonra geri dönüş yolları konusunda yanıtlandı
Normalde geri dönmek isteyenler kurumu ikna etmek için referans bulmak zorunda kalıyor. Ancak istisnai durumlarda kurumların personel ihtiyacı vs. gibi sebeplerle referans olmadan bir dilekçe ile geri dönme başvurusuda yeterli olabiliyor. Eski kurumunuzun personel birimiyle görüşmenizi tavsiye ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.120 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.