logo yeni

ogretmenler gunu

istifa ettikten sonra geri dönüş yolları

Daha
9 ay 1 hafta önce #15299 yazan a_demir
a_demir konu oluşturdu: istifa ettikten sonra geri dönüş yolları
Merhabalar ben 1.5 yıl önce ailevi nedenlerden dolayı çalıştığım kurumdan(657ye tabi değil) istifa etim. Ancak kafamdakiler planladığım gibi ilerlemedi ve ben şu aralar geri dönmeyi istiyorum. Kurumun ana sözleşmesinde 'tekrar kurumda çalışmak isteyenler, niteliklerine uygun boş pozisyon ile ihtiyaç bulunması ve ilişiklerini kestikleri tarihten itibaren altı ay geçmiş olması kaydıyla atamaya yetkili makamın takdiriyle yeniden atanabilirler.' ibaresi bulunuyor. bu işlerin torpilsiz olmadığını duydum hatta hiç geri donen duymadım ama şansımı denemek istiyorum. Bıraktığım kadro hala boş ve kurumda genel anlamda boşluk var. Nasıl bir yol izleyeceğime dair yönlendirirseniz sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 1 hafta önce #15304 yazan metinc
metinc konu cevapladı: istifa ettikten sonra geri dönüş yolları
Normalde geri dönmek isteyenler kurumu ikna etmek için referans bulmak zorunda kalıyor. Ancak istisnai durumlarda kurumların personel ihtiyacı vs. gibi sebeplerle referans olmadan bir dilekçe ile geri dönme başvurusuda yeterli olabiliyor. Eski kurumunuzun personel birimiyle görüşmenizi tavsiye ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.371 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.