logo yeni

ogretmenler gunu

HİZMETLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ BİLGİ

Daha
9 ay 2 hafta önce #15267 yazan feride
feride konu oluşturdu: BİLGİ
MERHABA 21 TEMMUZ 2000 YILINDA BELEDİYEDE İŞE GİRDİM SONRA 6 EKİM 2010 YILINDA AYRILDIM VE 15 EKİM 2010 YILINDA MEMURİYETE GEÇTİM ŞUAN 16 YIL 6 AY 15 GÜN HİZMET OLDUĞU SÖYLENDİ HİZMET BİRLEŞTİRMEM YAPILMADI. VE GİH SINIFINDA OLDUĞUMDAN DOLAYI BİZİM EMEKLİ KESENEĞİ FARKLI ( 7/2 SİYİM ) MAAŞIM FARKLI OLURMUŞ YANİ DERECE KADEMEME ETKİLEMEZMİŞ. BU KONUDA SONUÇTA BENİM SGK LI GEÇEN SÜREMDE KAMUDA NEDEN OLMUYOR. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 2 hafta önce #15268 yazan nazli
nazli konu cevapladı: BİLGİ
Memuriyet dışında geçen hizmetlerin hangilerinin memuriyette değerlendirileceği 657 sayılı Kanunda belirtilmiş olup, GİH Sınıfında görev alanların işçi statüsünde geçirdikleri sürelerin memuriyette geçmiş sayılmasına imkan tanınmamıştır.
Memuriyet dışında geçirdiğiniz süreler memuriyet hizmetinizden sayılmamakla birlikte, Belediyede işçi olarak geçirdiğiniz sürelerin tamamı; Yıllık izin sürenizin hesaplanmasında ve torba kadroya atanmada esas alınan hizmet süresi hesabında değerlendirilir.
Öte yandan, hizmet birleştirmesi yapılmış olması durumunda emekli keseneğine esas derecenin belirlenmesinde dikkate alınır. Bu durumda, emekli keseneğine esas dereceniz kazanılmış hak aylık derecenizden daha ileride olur.
Özetle, belediyedeki işçilik süresi, memuriyet kıdeminizden ve kazanılmış hak aylığınızdan sayılmaz ancak hakkınızda yapılacak diğer bir çok işlemlerden dikkate alınır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: feride

Daha
9 ay 2 hafta önce #15269 yazan feride
feride konu cevapladı: BİLGİ
evet yıllık izinimde kullanıyorumm. ozaman hizmet birleştirmemde cok fazla acele etmeme gerek yok. :)

Daha
9 ay 2 hafta önce #15270 yazan feride
evet yıllık izinimde kullanıyorumm. ozaman hizmet birleştirmemde cok fazla acele etmeme gerek yok. :)

Daha
9 ay 2 hafta önce #15271 yazan feride
:) :)

Daha
9 ay 2 hafta önce #15273 yazan nazli
nazli konu cevapladı: BİLGİ
Belediyedeki işçilik hizmetleriniz sayılırsa 30 gün, sayılmazsa 20 gün yıllık izin hakkınız olur mevcut durumda.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.594 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.