logo yeni

657 sayılı koruma guvenlık memuru

Daha
1 yıl 1 ay önce #15225 yazan ozmanisali
ozmanisali konu oluşturdu: 657 sayılı koruma guvenlık memuru
657 sayılı koruma guvenlık memuru resmı tatılde dını bayramlarda calısırsa ızın alabılır mı yoksa 24 saat usulune gore calıstı ıcın ızın yada mesaı verılmez mı normal memur arkadaslar resmı dını bayramlarda ızınlı sayılıyor ya bızler ıcın kanun nasıl neden bız ızın alamıyoruz almamız gerekıyorsa belge var mı bızım mudur vermıyor ızın mesaı gelecenız dıyor cok tesekkurler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #15226 yazan metinc
metinc konu cevapladı: 657 sayılı koruma guvenlık memuru
657 sayılı Kanunun "Günün 24 saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışma saat ve usulünün tesbiti" başlıklı 101 inci maddesi hükmü:

Günün yirmidört saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışan Devlet memurlarının çalışma saat ve şekilleri
kurumlarınca düzenlenir.Koruma ve güvenlik memurlarının verdiği hizmet böyle bir hizmettir, yani günün 24 saati devam eder. Dolayısıyla hizmetin görülmeye devam edilebilmesi için burada çalışan personelin vardiya sistemini kurumu belirler.

Ayrıca Fazla Çalışmanın usul ve esaslarını belirleyen yönetmelikte koruma ve güvenlik memurlarının yürüttüğü hizmet fazla çalışmadan farklı olarak "nöbet hizmeti" olarak belirtilmiştir. Yinede haftalık yürütülen normal vardiyalı çalışma saatlerinden fazla vardiyalı çalışma olursa bu çalışmanın karşılığında kurum ayrıca izin verebilir.
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan metinc.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.502 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.