logo yeni

derece ve kademe (intibak)

Daha
8 ay 6 saat önce #15175 yazan ömer akgün
ömer akgün konu oluşturdu: derece ve kademe (intibak)
iyi günler papatya hanım iyisinizdir inşallah. 2000 yılında meslek lisesi muzunu olarak memur olarak göreve başladım. 1996 yılında meslek lisesini bitirdim. 1977 doğumluyum. 1997 ve 1998 yılları arasında 1 yıl 6 ay askerlik süremi de ödeyip kıdemden saydırdım. 2005 ten önce 1 derece aldım.06.06.2016 yılında dört yıllık süreli fakülteyi bitirip intibakım yapıldı. 5.kadro 4/3'ünde iken 68 B'den ödemeye esas 3. kadro 3/1'i, Hak ediş derece kademe gene 4/3'ü olarak atama onayım geldi. Hemen akabinde 6111 sayılı kanun gereği (8 yıllıktan) 1 kademe aldım 3. kadro 3/1'i oldum. Bunlar olduktan sonra dört yıl süreli yüksekolulu bitirip intibak yaptırdığımda beni 2/1'ne düşürdüler, daha sonrasında emsallalerimi geçmiş olduğum gerekçesiyle tekrar intibak yaptılar ve beni son olarak 3/3'ne getirdiler. Bu doğrumudur?Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. cevabınızı bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 5 saat önce #15181 yazan papatya
papatya konu cevapladı: derece ve kademe (intibak)
Sayın AKGÜN,

Lisans mezunu olduğunuzda hakkınızda intibak işlemi yapılırken, 31 Temmuz 2000 tarihinde 4 yıllık fakülte mezunu olan ve izleyen gün işe başlayan kişi emsal alınmıştır. Emsalinizi geçemeyeceğiniz için;

1 Ağustos 2000 ile 1 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki hizmet süresi toplamı 16 yıl olacak ve bu hizmetler nedeniyle 5 derece 1 kademe alınabilecektir. İlave olarak aldığınız 1 derece ve 1 kademeyi de eklediğimizde 6 derece 2 kademe almanız gerekecektir.

1 Ağustos 2000 tarihinde 9/1 seviyesinde olunacağından, 6 derece yükselmesi ve 2 kademe ilerlemesi yapıldığında 1 Ağustos 2016 tarihinde 3/3 olmanız gerekecektir.

Verdiğiniz bilgilere göre şu anda bulunduğunuz seviyenin doğru hesaplanmış olduğu anlaşılıyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.411 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.