logo yeni

Engelli memur Tayinleri

Daha
9 ay 2 gün önce #15119 yazan kadir02
kadir02 konu oluşturdu: Engelli memur Tayinleri
Engelli memurlar (aday memur) 4 aydır ataması yapılmış ve görevine başlamıştır. Yaşadığı ile aynı kuruma (Belediyeden Belediyeye) tayin yapmak istiyor. asaleti dolmadan gide bilir mi ? Diğer Belediye kabul edeceğini söylemiş . Giderse herhangi bir sakınca olur mu ? Hangi kanuna göre gidebilir veya gidemez ? Yardımcı olursanız sevinirim. Tşk ederim kolay gelsin

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 2 gün önce #15120 yazan feylesof
feylesof konu cevapladı: Engelli memur Tayinleri
Asaleti tasdik olmamışsa başka kuruma geçebilmesi sadece tekrar sınava girme yoluyla olabilir. Naklen atanması mümkün değildir. Aşağıdaki yazıya bakabilirsin:

Aday memur naklen atama

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
9 ay 2 gün önce #15122 yazan rene
rene konu cevapladı: Engelli memur Tayinleri
Bilip bilmeden yorum yaparak milletin umutlariyla oynamayin lutfen. Son eklenen yonetmelikle engelli memurlar icin kisitlayici hukumlerin gecerli olmadigi ozellikle solenmistir.
Devlet personel baskanliginin bunla ilgili gorusu de mevcut. Arastirirsaniz bulabilirsiniz.

Google de engelli memur tayini diye aratirsaniz detayli bir sekilde kanun ve yonetmelikleri de bulabilirsiniz.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 72. Maddesine eklenen “İlgili mevzuatı uyarınca verilecek rapora göre kendisi, eşi veya birinci derece kan hısımlığı bulunan bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri engelli olan memurların engellilik durumundan kaynaklanan yer değiştirme taleplerinin karşılanması için düzenlemeler yapılır.”

Olmazsa beni arayin. Bende mahkeme karariyla engelli memur olarak yeni tayin oldum yardimci olmaya calisirim
0541 8263526

All is Well
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Daha
9 ay 2 gün önce - 9 ay 2 gün önce #15123 yazan feylesof
feylesof konu cevapladı: Engelli memur Tayinleri

rene yazan: Bilip bilmeden yorum yaparak milletin umutlariyla oynamayin lutfen. Son eklenen yonetmelikle engelli memurlar icin kisitlayici hukumlerin gecerli olmadigi ozellikle solenmistir.
Devlet personel baskanliginin bunla ilgili gorusu de mevcut. Arastirirsaniz bulabilirsiniz.

Google de engelli memur tayini diye aratirsaniz detayli bir sekilde kanun ve yonetmelikleri de bulabilirsiniz.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 72. Maddesine eklenen “İlgili mevzuatı uyarınca verilecek rapora göre kendisi, eşi veya birinci derece kan hısımlığı bulunan bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri engelli olan memurların engellilik durumundan kaynaklanan yer değiştirme taleplerinin karşılanması için düzenlemeler yapılır.”

Olmazsa beni arayin. Bende mahkeme karariyla engelli memur olarak yeni tayin oldum yardimci olmaya calisirim
0541 8263526

657 nin 72 nci maddesi kurum içi yer değiştirmeyi anlatır. Bir belediyeden diğer belediyeye atanmayı kapsamaz. Bir belediyeden başka bir belediyeye atanmak "aynı kuruma atanmak değil"dir, naklen atanma yani kurum değiştirmedir. Bir kurumdan diğerine atanmayı düzenleyen bir yönetmelik hükmü de yoktur. Varsa ismini yazarsan öğreniriz. Engelli aday memura bu konuda getirilen kolaylık kurum içi yer değiştirme ile ilgilidir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 9 ay 2 gün önce yazan feylesof.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.653 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.