logo yeni

calisanlar2 copy

Malulen Emeklilik Maaşım Hakkında.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15099 Yazan: Astsubay7979
TSK da Astsubay olarak görev yapmakta iken 2016 yılının Nisan ayında Bipolar bozukluk nedeniyle Psikiyatri kanalı ile TSK da Görev Yapamaz raporu alarak Adi Malul olarak Malulen emekliliğe sevk edildim. Aldığım Malulen Emekli Maaşım geçimim için yetmediğinden dışarıda SİGORTALI olarak herhangi bir işte çalışmak istiyorum. Eğer SİGORTALI olarak herhangi bir işte çalıştığım taktirde halen almakta olduğum Emekli Maaşım (Adi Malul olarak Malulen Emekli Maaşı almaktayım)'ın yasal kesintiler dışında TAMAMININ iptal edilerek hiç emekli maaşı almama ihtimalim var mıdır ? Yoksa sadece emekli olduğum halda SİGORTALI olarak herhangi bir işte çalıştığım için sadece yasanın belirlediği emekli maaşımdan yüzde 15 lik kesinti mi yapılır ? Bir benzinlikte pompacı olarak işe gireceğim işimi de ayarladım sizden net ve kesin bir cevap ile yardımlarınızı bekliyorum. Eğer yukarıda belirttiğim hususta ilgili kanun maddesi vs. var ise numarasını ya da ulaşabileceğim adresi yazabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce - 4 yıl 1 ay önce #15101 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Malulen Emeklilik Maaşım Hakkında. konusunda yanıtlandı
Emekli maaşını kesilmez. Sadece özel sektörde çalışırken alacağınız brüt maaştan destek primi kesilir. Konuya ilişkin ayrıntıları bu sitede ve SGK internet sitedinde SGDP uygulamasını sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Son Düzenleme: 4 yıl 1 ay önce Düzenleyen:nilüfer

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.124 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.