logo yeni

calisanlar2 copy

İşten ayrılmış, doğum izninde olan eş için aile yardımı

Çok
7 yıl 5 ay önce #1612 Yazan: ssavas06
Merhaba, Eşim 30 Temmuz 2013 tarihinde doğum yaptı ve 16 haftalık doğum iznine çıktı. Kendisi SSK'lı ve doğum izni süresince SGK'dan her ay için belli bir miktar para alacak. Aynı zamanda 19 Eylül 2013 tarihinde sözleşmesi bitti ve şirket sözleşmeyi tekrar yenilemediği için işten ayrıldı. Bu durumda ben aile yardımı alabilir miyim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #1614 Yazan: Çalkarakuş
Bu yardım, memurun her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi için hükmü uyarınca; doğum sebebiyle aylıksız izin alan SSK'lı eşin menfaat karşılığı çalışmaması ve her hangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık almaması nedeniyle aile yardımı ödeneğinin memur eşe ödenmesine mani bir husus bulunmamaktadır diye düşünmekteyim. Konuyla ilgili ayrıntılı haber için;

Her yönüyle aile yardımı ödeneği
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ssavas06

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #1639 Yazan: scandisk
Aile yardımı alman lazım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #1664 Yazan: papatya

ssavas06 Yazan:: Merhaba, Eşim 30 Temmuz 2013 tarihinde doğum yaptı ve 16 haftalık doğum iznine çıktı. Kendisi SSK'lı ve doğum izni süresince SGK'dan her ay için belli bir miktar para alacak. Aynı zamanda 19 Eylül 2013 tarihinde sözleşmesi bitti ve şirket sözleşmeyi tekrar yenilemediği için işten ayrıldı. Bu durumda ben aile yardımı alabilir miyim?


Sayın SAVAŞ,

Eşinizin doğum izni kullandığı dönemde menfaat karşılığı çalışmaya devam etmiş sayılacağı (sosyal güvenlik primlerinin de ödeniyor olduğu) ve bu dönem için eşinizden dolayı aile yardımı alamayacağınız, ancak çalıştığı işyeri ile olan sözleşme süresinin sone erdiği tarihi takip eden aybaşından itibaren eşiniz için aile yardımı alabileceğiniz değerlendirilmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ssavas06

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.204 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.