logo yeni

calisanlar2 copy

Ünvan Verilmesi

Çok
4 yıl 1 ay önce #14933 Yazan: kadir02
Ünvan Verilmesi, kadir02 tarafından oluşturuldu
Merhabalar....
9 Aralık 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN da Mesleki okulda mezun olanlara Unvan verildi.. Belediyede çalışan daha önce Meslek Lisesi çıkışlı olanlara Unvan verilecek mi ? Yani ilk memur olarak işe girişi Memur (Meslek Lisesi Mezunu) Bu kanundan sonra Teknisyen Unvanı Verilir mi ? (Teknisyen Kadrosuna atıyabilirler mi ? Yardımcı olursanız sevinirim tş ler iyi çalışmalar.(MYO Mezunları içinde geçer li bu soru)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #14935 Yazan: osman1
osman1 tarafından Ünvan Verilmesi konusunda yanıtlandı
Söz ettiğiniz Kanunla, mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilen diğer mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ve bu okullara denk mülga okullardan mezun olanların “teknisyen” unvanı alması sağlandı.
Bu düzenleme, teknisyen kadrosuna atama yapmaya ilişkin değildir.
Meslek lisesi çıkışlıysanız, zaten okulu bitirmiş olmanız nedeniyle (işe girmemiş olsaydınız bile) teknisyen unvanını taşıyorsunuzdur.
Bu Kanun sizin durumunuzda herhangi bir değişikliğe sebep olmaz. Eskiden olduğu gibi şimdi de kurumunuzda açılacak unvan değişikliği sınavına girerek Teknisyen kadrosuna atanmanız mümkün olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.145 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.