logo yeni

calisanlar2 copy

"(Tayin Yazısı Gelen Memurun Durumu"

Çok
4 yıl 3 ay önce #14785 Yazan: aobm
"(Tayin Yazısı Gelen Memurun Durumu", aobm tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar sizlere bir sorum var. Bir memur arkadaşım var.OHAL durumundan dolayı zor bir süreçten sonra ( yaklaşık 4 ay ) eş durumundan dolayı tayini başka bir şehire yaptırdı fakat birim amiri 1 ay daha bekle işler toparlansın sonra git demiş fakat geçenlerde birim amiri daha seni göndermeyeceğim demiş.Arkadaşın tayin yazısı şu an elinde ama birim amiri "şifahen" daha tebellüğ et demediği için arkadaş ta tebellüğ etmemiş. Arkadaşım direkt tebellüğ etse tayin yazısını sizce sıkıntı olur mu? Ya da ne önerirsiniz? Birim amiri tayini ne kadar durdurabilir? Çözüm önerileriniz nedir değerli arkadaşlar?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 ay önce #14786 Yazan: kuzey
kuzey tarafından "(Tayin Yazısı Gelen Memurun Durumu" konusunda yanıtlandı
Muvafakat veren amir, söz konusu birim amiri değilse keyfi şekilde göndermem diyemez. Ancak, ohal döneminin de etkisiyle göreve devamı gerekli görülüyorsa, yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekir.
657 sayılı Kanunun 62 nci maddesinde mehil müddetinin ne zaman başlayacağından söz edilirken "Eski görevlerine devamları kurumlarınca yazılı olarak tebliğ edilenler için yerlerine atanan memurların gelmesi veya yeni görev yerlerine hareketlerinin kurumlarınca tebliği," ifadesi yer alıyor. Bu durumun OHAL ile ilgisi de bulunmuyor.

Bu nedenle, arkadaşınız yazılı olarak kendisi kurumuna müracaat etsin ve ayrılışının ne zaman yapılacağını sorsun. Bu başvuru üzerine sorununun çözüleceğini düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: aobm

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.124 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.