logo yeni

Malulen Emeklilikte İkramiye ve Malülen Emeklilik Aylğı

Daha
11 ay 2 gün önce #14716 yazan tolga alpbaz
tolga alpbaz konu oluşturdu: Malulen Emeklilikte İkramiye ve Malülen Emeklilik Aylğı
Merhabalar;

07.07.1997 tarihinde özel bir firmaya girdiğim için sigortalı oldum. Sonrasında birkaç özel firmada çalıştım ve Temmuz 1999 - Mart 2000 tarihleri arasında askerlik hizmetimi kısa dönem er olarak tamamladım. Akabinde[ 21.04.2000 tarihinde şuan fiilen görev yapmakta olduğum bir Büyükşehir Belediyesinin İştiraki Teşkilatında (kısacası BİT) Çevre Mühendisi olarak göreve başladım. Göreve başladıktan 6 ay sonrada Multiple Skleroz (MS) hastalığına yakalandım. MS hastalığımın şekli atakların tekrar eden ve düzelen fakat vücutta hasar bırakan çeşidi olan Relapsing-Remitting dir.

Günümüz hükümetinin biz BİT’ lerde çalışan görevlilere verdiği bir hak ile 15.10.2013 tarihinde mühendis memur olarak aynı işime devam ettim.

Kasım 2000 yılından bu yana devam etmekte olan MS hastalığımdan dolayı onlarca atak geçirdim. Bu sebepten dolayı geçtiğimiz günlerde mevcut doktoruma özürlülük derecem ne olur diye sorduğumda kendisi şifahi olarak % 45 ve üstünde bir özür derecen olabilir dedi.
Kısacası 20 yıllık bir çalışma hayatım, 6020 gün pirim ödemem, 2/1 derecede mühendis kadrom ile % 45 veya üzerindeki özürlülük durumuma göre emeklilik durumum ne olabilir. Emekli olursam ne kadar emekli maaşım olur? Emekli olduğum takdirde ne kadar ikramiye alabilirim.

Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Çünkü sizlerden alacağım ön bilgiler doğrultusunda bundan sonraki hayatıma bir yön çizeceğim.

İyi günler dileklerimle…

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
11 ay 1 gün önce #14717 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Malulen Emeklilikte İkramiye ve Malülen Emeklilik Aylğı
2/1 mühendis 20 yıl hizmet ile emekli olursa 1920 tl aylık, 52.753 tl ikramiye alır. Ancak sizin özel sektör hizmetlerinin bazıları ikramiye ödemesinde değerlendirilmez. Askerliği borçlanma durumu da emekli maaşını ve ikramiyeyi değiştirir. Ancak engelli olarak emekli olma şartlarınız var.
16 yıl için ikramiye alacağınız düşünüldüğünde ikramiye 44745 tl olur. Kıdem yılının da 17 olursa maaşınız 1916 tl olur
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tolga alpbaz

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.439 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.