logo yeni

calisanlar2 copy

ÜST ÖĞRENİM

Çok
4 yıl 3 ay önce #14675 Yazan: ARTVİNLİ08
ÜST ÖĞRENİM, ARTVİNLİ08 tarafından oluşturuldu
Benim bir sorum olacak cevaplarsanız memmun olurum.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Ziraat Teknikeri Olarak Görev yapmaktayım.Ziraat Mühendisliğini bitirdim çeşitli sebeplerden dolayı geçici mezuniyet belgemi 14.10.2016 da kurumuma verdim.Hali hazır da bu ay maaşlar yapıldı fakat ben ayın 15 inden önce kuruma teslim ettiğim için ekim ayı için üst öğrenim fark ödemesi alabilir miyim?
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 ay önce #14677 Yazan: nazli
nazli tarafından ÜST ÖĞRENİM konusunda yanıtlandı
Öte yandan, 160 seri nolu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğinin “E/3” bölümünde; “... kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunan personelden, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirerek, diploma veya çıkış belgelerini kurumlarına ibraz edenlere, ... belgelerin kuruma ibrazını takip eden ay başından geçerli olmak üzere, ... aynı sınıfla ilgili mesleki üst öğrenimin karşılığı olan zam ve tazminatlar ödenecek, ..." denilmiştir.
Belgeyi verdiğiniz tarihi izleyen aybaşı 15 Ekim 2016 tarihi olduğundan, söz konusu Tebliğe göre maaş farkını talep edebilirsiniz diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ARTVİNLİ08

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.123 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.