logo yeni

calisanlar2 copy

Engelli öğretmen emekliliği

Çok
3 yıl 9 ay önce #15723 Yazan: osman1
osman1 tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
İşe başlamamanız gerektiğini, rapor alabileceğinizi ancak alacağınız rapor nedeniyle kurumunuzun emeklilik süresi konusunda farklı davranmak zorunda olmadığını, istemesi halinde bir aylık sürenin sonunu beklemeden emeklilik için ilişiğinizi kesebileceğini düşünüyorum.
Kurumların bu konuda takdirle farklı uygulamalar yapabilecek olması nedeniyle, konuyu kurumunuza danışarak hareket etmeniz daha uygun olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: turbo

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 8 ay önce #15796 Yazan: turbo
turbo tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
Merhaba, kurumum ilişiğimi istediğim tarihte kesmeyip ayın 15inde maaş almamı beklemedi belirttiğim sebeplerle. Bu sebeple de memur ikramiyelerine yansıyacak olan yuzde 4 artı yuzde 3 ila 3,5 arasındaki enflasyon farkı olan toplam yuzde 7 ila 7,5 arasındaki ikramiye farkından da olmuş oldum.
Şimdiki sorum şu şekilde;
öncesinde İlişiğim kesildiği için maaş alamadım. Başka kurumda memur olan başka bir engelli arkadaşım ise 16 mayısta ilişiği kesildiği halde 15 haziranda hem maaşını hem de döner sermaye farkını almış. Sen nasıl aldın bana sadece emekli yolluğu yatmış diye sordum. Dedi ki devlet memurunu mağdur edemezmiş, ya emekli maaşını bağlamalıymış ya da bağlamakta geciktiyse maaşını ve haklarını vermeliymiş sordum öğrendim dedi.
Bu doğru mudur? Buna dayanak bir madde var mıdır? Varsa bu talebimi nereye nasıl yapabilirim?
Teşekkürler

Çok
3 yıl 8 ay önce #15804 Yazan: osman1
osman1 tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
16 mayısta ilişiği kesilen kişiye 15 haziran maaşının nasıl ödendiğini anlayamadım. 15 Haziranda aylık maaş ödemesi yapılmaması gerekir. Emeklilik işlemleri tamamlanarak gerekli onay verilen ve 16 mayısta geçerli olarak ilişiği kesilen kişi 17 mayıs itibariyle emekli statüsünde olur. Anlattığınız olayda farklı bir durum olabilir. Yani 15 hazirana kadar o kişinin emeklilik onayı henüz verilmemiş olabilir diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: turbo

Çok
3 yıl 8 ay önce #15810 Yazan: turbo
turbo tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
Anladığım kadarıyla Onayı gelmiş olmalı ki hem ilişiği kesilmiş hem de evrakları Ankara Kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığına 10 haziran itibarıyla ulaşmış aylık bağlama biriminde gözüküyormuş e-devletten bakıldığında.. Bana da garip geldi ama acaba bilmediğim bir şey mi var dedim.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.161 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.