logo yeni

calisanlar2 copy

Engelli öğretmen emekliliği

Çok
4 yıl 3 ay önce #14865 Yazan: osman1
osman1 tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
657 sayılı Kanunun 105 inci maddesinde belirtilen uzun süreli hastalık kapsamında değerlendirilerek usulüne uygun şekilde hastalık iznine dönüştürülmüş ise sorun olmayacağını düşünüyorum . tedavi ile çalışmaya imkan vermeyecek bir rahatsızlığın olduğu ve bu durumun 1 yıl süreyle raporlandığı anlaşılmaktadır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: turbo

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 2 ay önce #15051 Yazan: turbo
turbo tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
Malülen emekli bir erkek memur ssklı anne veya babadan veya bağkurlu anne veya babadan yetim maaşı alabilir mi?Vefat 2008 sonrası olsa.
Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 2 ay önce #15053 Yazan: nazli
nazli tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı

turbo Yazan:: Malülen emekli bir erkek memur ssklı anne veya babadan veya bağkurlu anne veya babadan yetim maaşı alabilir mi?Vefat 2008 sonrası olsa.
Teşekkürler.


Kendi sigortalılığı nedeniyle aylık bağlanmış olanlara yetim aylığı ödenmemektedir. Kendi sigortalılığı nedeniyle aylık bağlanan çocuk malül olsa bile yetim aylığı alamıyor. (5510 sayılı Kanun madde 34)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: turbo

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 9 ay önce #15719 Yazan: turbo
turbo tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
Yuzde 60'ın uzerinde 1 yıl süresi boyunca geçerli çalışamaz ibaresi olan heyet raporuyla 5510 sayılı kanunun geçici 4.madde hükümlerine göre emekliliğe başvuran ve ankaradan da onaylanan rapor ile emekliliğe başvuran 5434e tabi memurun emekliliği valilik onayından gectikten sonra 1 ay ilişik kesme için süre verildiyse, bu 1 ayın bitiş günü 20 haziran ise fakat 1 yıl süreli geçerli olan çalışamaz raporu 10 haziranda bitiyorsa, kurum en geç 10 haziranda senin ilişiğini kesmeliyiz diyebilir mi? kişi rahatsızlıgından dolayı 10 hazirana kadar istirahatli durumdadır. Malum 15 hazirandan sonra ilişik kesildiğinde ikramiyeler yeni katsayılardan alındıgından daha yuzde 4 artı yuzde 3 enflasyon farkı ile toplam yuzde 7 gibi daha avantajlı olmaktadır. Acaba 10 hazirandan sonra bi haftalık bir rapor alınsa veya başka türlü bu mümkün müdür.? Kurum son alınan 1 yıl süreli raporda çalışamaz ibaresi oldugundan en geç rapor bitim tarihi olan 10 hazirana kadar ilişiğinin kesilmesi gerektiğini belirtmektedir. Toplam 36 ay rapor süresi de henüz dolmamıştır. 15-16 haziran gibi ilişik kesilebilmesi mümkün müdür?
Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 9 ay önce #15721 Yazan: osman1
osman1 tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
Bir aylık süre geçirilmemek kaydıyla ilişik kesme tarihi kurumunuzun takdirinde olmakla birlikte, raporunuz bittiğinde yeniden rapor aldığınızda, kurumunuz isterse rapor süresi içinde de ilişiğinizi kesebilir. Raporlu olmak ilişik kesilmesine engel olmaz. Kurumunuzun bu konudaki değerlendirmesi önem taşıyacaktır diye düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 9 ay önce #15722 Yazan: turbo
turbo tarafından Engelli öğretmen emekliliği konusunda yanıtlandı
1 yıllık raporda tedaviyle çalışma olanağı vermeyen dediği için, 10 hazirandan sonra önce çalışabilir heyet raporu alınmalı, ondan sonra rapor alınmalı dendi.. o durumda da emeklilik sıkıntıya girermiş.. bu durum doğru olabilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.168 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.