logo yeni

taşınır kayıt yetkilisi görevlendirilmesi

Daha
1 yıl 6 ay önce #14036 yazan kss
kss konu oluşturdu: taşınır kayıt yetkilisi görevlendirilmesi
Merhabalar, ..... belediyesinde memur olarak çalışmaktayım. Taşınır Mal Yönetmeliği 22 Nisan 2016 tarih ve 29692 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak değişikliğe uğramış olup, "Taşınır Mal Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik " gereğince son yapılan değişiklikle yönetmeliğin 3. maddesi 3. bendi "Taşınır Kontrol Yetkilisi ile Taşınır Kayıt Yetkilisi aynı kişide birleşemez." hükmü gereği Taşınır Kayıt ve Taşınır Kontrol Yetkililerinin farklı kişilerde olması istenmiştir. Daha önce benim böyle bir görevim yoktu. Taşınır kayıt kontrol yetkilisi değildim. Ancak son yönetmelik gereği İnsan Kaynakları birimimizin görevlendirmesi ile "Taşınır Kayıt Yetkilisi" oldum. Taşınır kayıt kontrol yetkilisi arkadaşımda "taşınır kontrol yetkilisi" oldu.
Size sorum?
1-Maaşımda kefalet kesintisi yoktu; bu görevlendirmeden sonra "kefalet kesintisi" yapılıyor. Bu doğru mu?
2-Memurlar Net Maaş Programında Taşınır Kayıt Kontrol Yetkililerinin Yan Ödemeleri Daha Yüksektir" şeklinde ibare var. Ancak benim yan ödemem taşınır kayıt yetkilisi olmadan önceki halimle aynı herhangi bir değişiklik yok, görev paylaşımı yaptığımız diğer arkadaş zaten önceki görevinden dolayı yan ödemesi fazla idi ancak bende herhangi bir değişiklik yok, ne yapmam gerekir, yasal dayanağı var mıdır?
Şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 6 ay önce #14042 yazan papatya
papatya konu cevapladı: taşınır kayıt yetkilisi görevlendirilmesi
1-Taşınır kayıt ve kontrol yetkililerinin aylıklarından, mevzuat gereği kefalet aidatı kesilir. Ayrıntı
2-Taşınır kayıt yetkilisi için, “575” puan mali sorumluluk tazminatı öngörülmüş olup, taşınır kayıt yetkilisi olan memur;
-Kadro veya görevi itibarıyla mali sorumluluk zammından yararlanmıyorsa, hakkında mali sorumluluk tazminatı puanı 575 uygulanacak.
-Kadro veya görevi itibarıyla mali sorumluluk zammından “575” puandan daha düşük puan üzerinden yararlanıyorsa, hakkında mali sorumluluk tazminatı puanı 575 uygulanacak. Bunlara, görevlerinden dolayı ayrıca mali sorumluluk tazminatı ödenmeyecek.
Buna göre, mali sorumluluk tazminatından yararlanmayan bir memurun taşınır kayıt yetkilisi olarak görevlendirilmesi durumunda, aylık brüt ücreti en çok “575 X Yan Ödeme Katsayısı” kadar artmaktadır. Bulunan tutar üzerinden de gelir vergisi ve damga vergisi kesilmektedir.
2016 yılının ilk altı ayında, “575” puanlık mali sorumluluk tazminatı, ilgili memurların aylık net ücretlerinde 13,65 TL artış sağlıyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kss

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.