logo yeni

calisanlar2 copy

emeklilik ve tazminat hak.

Çok
3 yıl 8 ay önce #13944 Yazan: papatya
papatya tarafından emeklilik ve tazminat hak. konusunda yanıtlandı
Sayın YURTKUR45,

Verdiğini tüm bilgileri bir arada yeniden değerlendirdiğimde;
-İkramiyenizin doğru hesaplandığı (30 yıl esas alınarak)
-Emekli aylığınızın ise 29 yıl 7 ay gibi bir süreye isabet edecek şekilde hesaplandığı, oysa ki fiili hizmet sürenizin 32 yıl 9 ay olduğu
sonucuna ulaşmaktayım.

Hesaplamama göre, fiili hizmet süreniz 32 yıl 9 ay ise; emekli maaşınızın 1757,90 TL yerine 1.828,22 TL olması gerekirdi.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 8 ay önce #13945 Yazan: yurtkur45
yurtkur45 tarafından emeklilik ve tazminat hak. konusunda yanıtlandı
sayn papatya hanım benim yapmam gereken nedir haksızlık var ise konu hakkında ne gibi işlem veya prosödür uygulanır yardımcı olurmusunuz.hani 30 yıl hizmet sonrası ödeme yapılacaktı.ilginize teşekür vereceğiniz bilgiler bana ışık olacaktır.zaten eşimede cbü sks de çalışıyordu anada tazminat vermediler.aksilikler ve haksızlıklar hep bizi buldu nedense emekli olmak da ayrı bir dert türkiyede nedense

Çok
3 yıl 8 ay önce #13947 Yazan: papatya
papatya tarafından emeklilik ve tazminat hak. konusunda yanıtlandı
Sayın YURTKUR45,

Verdiğiniz bilgilerin SGK kayıtlarıyla aynı olması halinde, emekli ikramiyenizin doğru ancak emekli aylığınızın hatalı hesaplanmış olabileceğini düşünüyorum.
30 yıldan fazla süreler için ödeme yapılacağı konusunun sizin durumla bir ilgisi bulunmamaktadır. Çünkü zaten hizmet yıllarınızın tamamı için ikramiye ödemesi yapılmış tarafınıza.
Maaş konusunda olduğunu düşündüğümüz hata için ise, yazılı olarak SGK'ya başvurup maaşınızın hesaplanmasında hata olduğunu ve yeniden hesaplanmasını isteyebilirsiniz. Bu talepte bulunurken, fiili hizmet sürenizin 32 yıl 9 ay olmasına rağmen maaş hesaplamaısının 29 yıl 7 ay üzerinden yapılmış olabileceğini belirtebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
3 yıl 8 ay önce #13949 Yazan: yurtkur45
İLGİNİZE VE BİLGİNİZE TEŞEKÜRLER BU KONU HAKKINDA NEREYE NASIL DİLEKCE YAZACAĞIM ALO 170 ARADIM CUMA GÜNÜ TEKRAR ARAYIN DEDİLER ACABA YETERLİMİ.

Çok
3 yıl 8 ay önce #13952 Yazan: turanaga
turanaga tarafından emeklilik ve tazminat hak. konusunda yanıtlandı
SGK'ya dilekçe ile başvurmanız daha isabetli olur sanırım.

Çok
3 yıl 8 ay önce #13955 Yazan: yurtkur45
Papatya hanım,madem askerlik borçlanması tazminata yansımayacak neden bizlerfden bu parayı temin ettiler bu haksızlık değilmi.sigorta günleri de cabası bence bu adaletsizlik bizler işçide olsk memurda olsak bu vergileri ve ödemeleri yapmadıkmı.Yeni yasa çıktığında bu 2 yıl 9 ay ödenirmi.Severek 29 yıl görev yaptım ama ne yazıkki Emeklilik özlemi memurlar için bence KABUS ve haksızlık kıyımı.Avrupadaki emekliler dünyayı geziyor bizler bir ev parası bile alamıyoruz.VAH HALİMİZ VAH...

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.146 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.