logo yeni

calisanlar2 copy

Uzman Yardımcısı Başka Kurum Geçici Görevlendirme

Çok
1 yıl 2 hafta önce #17029 Yazan: scandisk
evet geçici görevlendirilebilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bulut06

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 2 hafta önce #17030 Yazan: bulut06
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki sadece 6 ay mı geçici görevlendirilebiliyorum. Yoksa 6 aylık periyotlarla bu süre uzatılabiliyor mu ? bir de bu süre zarfında uzmanlık tezimi jüriye vermem nasıl olacak, görevlendirmemi tekrar kendi kurumuma alarak mı

Çok
1 yıl 2 hafta önce - 1 yıl 2 hafta önce #17033 Yazan: osman1
Uzman yardımcılığı döneminde geçici görevlendirmeye engel bir husus bulunmamakla birlikte, kurumların ilgili personelin yetişme durumunu dikkate alarak gerekli tedbirleri alması ve esas itibariyle de uzman yardımcılığı süresince geçici görevlendirilmelerine müsaade edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
Uzman yardımcısının geçici görevlendirmesine müsaade eden kurumun, ilgili personelin yetişme ve tez hazırlama sürecinin de nasıl işletileceğini planlaması gerekecektir.
Son Düzenleme: 1 yıl 2 hafta önce Düzenleyen:osman1
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bulut06

Çok
1 yıl 2 hafta önce #17039 Yazan: bulut06
http://www.dpb.gov.tr/F/Root/dosyalar/gorusler/p_m_i_g/kariyer/2.pdf
şöyle bir yazı gördüm bu konuda ne düşünüyorsunuz

Çok
1 yıl 1 hafta önce #17042 Yazan: metinc
yazıda geçici görevlendirme yapılabileceği ve yapılırsa yardımcılık döneminde neler yapılması gerektiği belirtilmiş.

Çok
1 yıl 1 hafta önce #17043 Yazan: bulut06
yeterlilik sürecine ilişkin sürelerin "fiilen kurumda görev yapılması gereken süreler" olarak anlaşılmasının daha uygun olacağı

Bununla birlikte, uzman yardımcısı kadrolarında bulunanların başka kurumlara geçici surette görevlendirilmesi durumunda, ilgililerin yardımcılık ve yeterlik süreçlerinin, geçici görev süresi kadar uzatılarak yeterlik sürecine ilişkin eğitim ve stajlarının tamamlatılması gerektiği

bu ifadeleri kastediyorum

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.172 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.