logo yeni

calisanlar2 copy

Uzman Yardımcısı Başka Kurum Geçici Görevlendirme

Çok
4 yıl 7 ay önce - 4 yıl 7 ay önce #13876 Yazan: aobm
Üst kurulda çalışan bir uzman yardımcısı başka bir kurumda geçici olarak görevlendirebilinir mi? Uzman yardımcısının başka bir kurumda geçici olarak görevlendirebilmesi için asaleti tasdik olması şart mıdır?
Son Düzenleme: 4 yıl 7 ay önce Düzenleyen:aobm

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 7 ay önce #13877 Yazan: osman1
Uzman yardımcılarının, yardımcılık dönemi içerisinde kendi kurumunda kalarak uzman yardımcısı eğitim ve yetiştirme uygulamalarından geçmesi asıl kural olmakla birlikte, 657 sayılı Kanun hükümlerine göre başka kurumlarda ve bir yılda 6 aydan fazla olmamak üzere görevlendirilmesinin yanı sıra çalıştığı kurumun ilişkili/bağlı/ilgili olduğu bakanlıkta geçici olarak görevlendirilmesi de mümkün olabilmektedir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 7 ay önce #13892 Yazan: aobm
Peki uzman yardımcısı başka bir kurumda geçici görevlendirme ile çalışırsa bu çalışma süresi uzmanlık sınavına girmesi için sayılır mı? Çünkü biliyorsunuz uzman yardımcısı 1 sene çalıştıktan sonra yetki sonra bunun üzerine 2 sene çalışırsa yeterlilik sınavına girebiliyor yani toplam 3 sene sonra uzman olabiliyor uzman yardımcısı.Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 7 ay önce #13893 Yazan: osman1
İlgili olduğu mevzuatta farklı bir hüküm yoksa, geçici görevle başka kuruma gönderilen uzman yardımcısının geçici görev süreleri de yardımcılık süresinden sayılabilir.

Ancak, uzman yardımcısının geçici görevle ve uzun süre başka kurumda görev yapması, uzman yardımcılığı statüsü ile ve kariyer meslek anlayışına uygun düşmemektedir. Kurumlar tarafından, uzman yardımcılığı döneminde ilgililerin yetiştirilmelerini olumsuz etkileyecek sürelerle kurum dışında görevlendirmelere izin verilmemesi gerektiği kanaatindeyim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 7 ay önce #13896 Yazan: kuzey
Uzman yardımcısı olarak bir işe girdikten sonra, zorunlu olmadıkça, o mesleğin yardımcılık döneminde işi en iyi şekilde öğrenmek ve yetişmek için herhade aynı kurumda kalmaya çalışmak daha doğru.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 3 ay önce #17028 Yazan: bulut06
Osman bey merhaba, şu anda da uzman yardımcılarının geçici görevlendirmesi bu şekilde mümkün müdür ? 8. dereceden 2 yıldır çalışan uzman yardımcısıyım. Evlilik durumundan dolayı başka bir şehre gitmem gerekiyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.646 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.