logo yeni

Fotoğrafçılık ve kameramanlık ön lisans proğramı

Daha
8 ay 4 hafta önce #13827 yazan kanuncu
Arkadşlar mezunlarına tekniker ünvanı verilen bir önlisans fotoğrafçılık ve kameramanlık proğramı neden teknik hizmetler sınıfından sayılmaz
Bu hizmet sınıfları neye göre belirleniyor. elinde emsal karar olan varmı

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 4 hafta önce #13829 yazan nazli
Önlisans mezunu olanların tamamı tekniker unvanını almamaktadır. Bitirilen önlisans programının mesleki/teknik nitelikte önlisans programı olması gerekir.
Fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü mezunlarının görev alacağı sınıf konusunda ise, YÖK-Maliye Bakanlığı ve DPB'den alınacak görüşlere göre veya gerekirse yargı yoluna başvurmak suretiyle, istediğiniz yönde bir netice alınması belki mümkün olabilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 4 hafta önce #13831 yazan kanuncu
Ben de Anadolu üniversitesinin bana gönderdiği;
AÖF fotoğrafçılık ve kameramanlık proğramından mezun olanlara yüksek öğretim kurulu başkanlığının 22,07,2013 tarih ve 75850160-303.01.01.03-5233 sayılı yazısı ile TEKNİKER ünvanı verildiğini bildiren kararı var. dev per başk nın da bu yönde kararı mevcut ama maliye bakanlığı bunu kabul etmemektedir

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 4 hafta önce #13833 yazan nazli
Parasal konularda Maliye Bakanlığı son kararı veriyor. Maliye Bakanlığı kabul etmiyorsa yapılacak şey, konuya yargıda çözüm aramak olabilir.
YÖK'tarafından hizmet sınıfı belirlemesi yapılan her eğitim durumu için mutlaka Devlet Memurları Kanununa göre de aynı hizmet sınıfı uygulamasına gidileceği şartı ise bulunmuyor.
Ayrıca, Danıştayın Yök kararına karşı verdiği farklı kararlara da rastlıyoruz.
Örnek KARAR
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kanuncu

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 4 hafta önce - 8 ay 4 hafta önce #13834 yazan kanuncu
maliye bakanlığı, üniversitelerin fotoğrafçılık ve kameramanlık proğramcılığı ön lisans mezunlarının atandığı kadroların GİH sınıfında olmasına değinmiş ve TH sınıfı teknisyen kadrosunda görev yaparken Bitirilen proğramın TH sınıfında olması halinde zam ve tazminatlardan yararlanabileceğini belirtmiştir ama mezunlarına tekniker ünvani verilen bir bölümün atama yapılırken GİH sınıfına alınması sadece zam ve tazminat ödememek için midir TEKNİKER adamın GİH sınıfında ne işi var diye düşünüyorum
http://ilan.memurlar.net/ilan/31604/
Son Düzenleme: 8 ay 4 hafta önce yazan kanuncu.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 4 hafta önce #13842 yazan nazli
İlanda, Tekniker kadrosuna atama yapılacağı belirtiliyor. Bu ilandan anlaşılan, alınacak kişi teknik Hizmetler Sınıfında Tekniker unvanlı kadroda olacaktır. Ancak daha sonra Maliye Bakanlığı ödemelerde bir sorun çıkarmışsa, alınan kişi THS'de görev yapmaya ve THS Tekniker haklarından yararlanmaya devam ediyordur.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 4 hafta önce - 8 ay 2 hafta önce #13844 yazan kanuncu

nazli yazan: İlanda, Tekniker kadrosuna atama yapılacağı belirtiliyor. Bu ilandan anlaşılan, alınacak kişi teknik Hizmetler Sınıfında Tekniker unvanlı kadroda olacaktır. Ancak daha sonra Maliye Bakanlığı ödemelerde bir sorun çıkarmışsa, alınan kişi THS'de görev yapmaya ve THS Tekniker haklarından yararlanmaya devam ediyordur.

2015/ kpss atamasında Amasya üniversitesine 1 adet fotoğrafçılık ve kameramanlık teknikeri ataması yapılmıştır. Bu durumda Maliyenin GİH sınıfıda atama yapıldığına dair kararı doğru mudur?
Son Düzenleme: 8 ay 2 hafta önce yazan kanuncu.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.363 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.