logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı Maaşları 2014

Çok
5 yıl 8 ay önce #4498 Yazan: ftaymaz
ftaymaz tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
maliye bakanlıgı muhasebat genel müd. yazısından anlayan arkadaşlar açıklama yapabilirlermi....ths olmanın anlamı ne anlıyamadım...dalga mı geciliyor gih sınıfıyla....okuyan arkadaşlardan lütfen bir açıklama ....idari okul mezunlarıyla sanki dalga geçilir gibi bir yazı....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 8 ay önce #4502 Yazan: papatya
papatya tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Sayın FTAYMAZ,

Maliye Bakanlığının yazısından ben şu sonuçları çıkardım:

1-Programcı ve çözümleyicilerden, dört yıllık yükseköğrenim mezunu olanlardan 5 yıla kadar hizmeti olanlara 1675 puan, daha fazla hizmeti olanlara ise 2100 puan; iki yıl süreli yükseköğrenim görmüş olanlardan 5 yıla kadar hizmeti olanlara 1625 puan, daha fazla hizmeti olanlara ise 2050 puan yan ödeme ödenecek.

2-Programcı ve çözümleyicilerden, iki veya dört yıl süreli yükseköğrenim görmüş olanlardan 1-4 derecelerden aylık alanlara %100 oranında; diğer derecelerden aylık alanlara ise %93 oranında özel hizmet tazminatı ödenecek. (Kalkınmada öncelikli yörelerde görev yapmaları halinde hizalarındaki ek özel tazminatlar ayrıca ödenecek)

3- Programcı ve çözümleyiciler THS olduktan sonra, yine teknik hizmetler sınıfında atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirirlerse, haklarında sonradan bitirdikleri üst öğrenime ilişkin zam ve tazminatlar (yukarıda 1 ve 2 nci sıralarda belirtilen rakamlardan fazla ise) uygulanacaktır.

4- Teknik Hizmetler Sınıfına geçtikten sonra üst öğrenim bitirmeyen programcı ve çözümleyiciler (eğitimleri gereği daha yüksek zam ve tazminatlar öngörülmüş olsa bile) yukarıda 1 ve 2 nci sıralarda belirtilen zam ve tazminatlardan yararlanacaklardır.

Ancak, kurumların Maliye Bakanlığı görüşünü farklı değerlendirerek, eğitim durumları itibariyle daha yüksek belirlenmiş zam ve tazminatları programcı ve çözümleyiciler hakkında uygulayabileceği sonucuyla da karşılaşılabilir.

Konuyu örnekle anlatacak olursam;

-İşletme mezunu programcı hakkında 1 ve 2 nci sırada belirttiğim rakamlar uygulanacak.
-Mühendislik mezunu programcı hakkında 1 ve 2 nci sırada belirttiğim rakamlar uygulanacak.
-Ön lisans mezunu programcı hakkında 1 ve 2 nci sırada belirttiğim rakamlar uygulanacak.
-Ön lisans mezunu programcı THS'na geçtikten sonra Mühendislik fakültesini bitirirse hakkında Mühendis için belirlenen zam ve tazminatlar uygulanacak
-Ön lisans mezunu programcı THS'na geçtikten sonra İşletme fakültesini bitirirse hakkında 1 ve 2 nci sırada belirttiğim rakamlar uygulanacak.

Maliyenin görüşünden anladıklarım bunlar olmakla birlikte, bunların adil bir sonuç doğurmayacağını ve çalışma barışını ve ilgili personelin motivasyonunu olumsuz etkileyeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ftaymaz

Çok
5 yıl 8 ay önce #4525 Yazan: bahattinyi
bahattinyi tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Merhabalar Papatya hanım
Maliye Bakanlığının yazısında 4e maddesinin uygulanabileceğini belirtmiş 4 e maddesinde ise teknik hizmet sınıfına geçtikten sonra ifadesi yok bitirenlere demiş önce veya sonra ifadesi yok. Bu kapsamda yazıyı bu şekilde yorumlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Çok
5 yıl 8 ay önce - 5 yıl 8 ay önce #4530 Yazan: papatya

bahattinyi Yazan:: Merhabalar Papatya hanım
Maliye Bakanlığının yazısında 4e maddesinin uygulanabileceğini belirtmiş 4 e maddesinde ise teknik hizmet sınıfına geçtikten sonra ifadesi yok bitirenlere demiş önce veya sonra ifadesi yok. Bu kapsamda yazıyı bu şekilde yorumlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Sayın BAHATTİNYİ,

Zam ve tazminatlara ilişkin Kararnamenin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde, “…TEKNİK HİZMETLER SINIFINA AİT KADROLARDA BULUNANLARDAN, yine teknik hizmetler sınıfında atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödeneceği, …” denilmiştir.

Yani, önce teknik hizmetler sınıfında olmak, sonara mesleki bir ÜST ÖĞRENİMİ bitirmek gerektiği vurgulanmıştır. Teknik Hizmetler Sınıfında olmadan bu düzenlemeden yararlanılması mümkün görünmemektedir.

Son Düzenleme: 5 yıl 8 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
5 yıl 8 ay önce - 5 yıl 8 ay önce #4639 Yazan: tubac87
tubac87 tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Merhabalar Papatya Hanım ;

Ben bir kamu kurumunda Programcı olarak görev yapmaktayım. 2 Yıllık Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu olarak atandım. Fakat atandıktan sonra İstatistik Lisans bölümünü bitirdim. Programcılık için üst öğrenim sayılan bir üst öğrenimi bitirenler, bitirdikleri bölümün zam ve tazminatlarından yararlanırlar diye biliyorum. Fakat Teknik Hizmetlere geçmeden önce İstatistik bölümünü bitirdiğim için sıkıntı olur mu ? İlla ki Teknik Hizmetlere geçtikten sonra mı bir üst öğrenim bitirmek gerekir. Çok tereddüde düştük. Yeni gelişmelere göre benim maaşım ne kadar olur ?
Son Düzenleme: 5 yıl 8 ay önce Düzenleyen:tubac87

Çok
5 yıl 8 ay önce #4645 Yazan: papatya
Sayın TUBAC87,

Programcı ve çözümleyicilerin mesleki üst öğrenime ilişkin zam ve tazminatlardan yararlanmaları konusunda Maliye Bakanlığının açıklama yapması beklenirken, gelen açıklamada açık bir ifadedeye yer almamış sadece, söz konusu düzenlemenin programcı ve çözümleyiciler hakkında da uygulanacağı belirtilmiştir.

Konuya ilişkin haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Konunun açık olmaması nedeniyle kurumların farklı uygulamaları söz konusu olabilecektir. Bu ise uygulamada eşitliğe aykırı durumlar yaratacaktır.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.196 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.