logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı Maaşları 2014

Çok
3 yıl 5 ay önce #12615 Yazan: rhcp
rhcp tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Merhaba Sayın Papatya, önlisans programlama mezunuyum işletme lisans tamamladım ve üzerine muhasebe finansman öğretmenliği formasyonu aldım. Programcı kadrosundayım ve üst öğrenim olarak Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği teknik öğretmen olarak kabul edilebilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 5 ay önce #12618 Yazan: papatya
papatya tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

rhcp Yazan:: Merhaba Sayın Papatya, önlisans programlama mezunuyum işletme lisans tamamladım ve üzerine muhasebe finansman öğretmenliği formasyonu aldım. Programcı kadrosundayım ve üst öğrenim olarak Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği teknik öğretmen olarak kabul edilebilir mi?

Sayın RHCP,
Bitirdiğiniz fakülteye göre bu konuda yapılacak değerlendirme değişebilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
3 yıl 5 ay önce #12649 Yazan: hgultepe
hgultepe tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla promramcı ve çözümleyici kadroları teknik hizmetler sınıfında sayılmaya başladı. Kadroları Teknik hizmetler Sınıfına geçirilen programcı ve çözümleyici personelin alacağı yan ödeme ve özel hizmet tazminat oranları mezuniyetine göre değişmektedir. Bu hususta memurunyeri.com ana sayfasında maaş hesaplama bölümünde yan ödeme ve özel hizmet tazminatı tablosundan bakılabilir. Önemli olan kişinin teknik hizmetler sınıfında olmasıdır. Mezuniyetinin teknik veya idari bölüm olmasınında önemi vardır. Kişi mezuniyetine göre teknik hizmetler bölümünden faydalanamıyor ise Genel İdari Hizmetler bölümüne göre faydalanacaktır. Her iki durum içinde puanlar vardır. İlgili arkadaşların foruma yazarken genel durumlarını açıklayıcı şekilde not düşmeleri yararlı olacaktır. İyi çalışmalar dilerim.

Çok
3 yıl 5 ay önce - 3 yıl 5 ay önce #12682 Yazan: hgultepe
hgultepe tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Kurumlarda çalışan tüm programcı ve çözümleyici kadrolarında bulunan arkadaşlar için bilgilendirme amaçlı olarak yazıyorum. Programcı ve Çözümleyici Zam ve tazminatlarının ödenmesi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün Muhasebat Genel Müdürlüğüne yazdığı 03.03.2014 / 1817 sayılı görüş yazısı Bümko sitesinde sırasıyla tıklanarak sol taraftaki Mevzuat / Kamu Personel Mevzuatı / örnek görüşler / toplu sözleşme kısmında bulunmaktadır. İlgili personel bu yazıya göre kendi durumuna bakarak zam ve tazminatlarını beliryelebilir. Maaşınızda gösterilen yan ödeme tutarını yan ödeme katsayısına ( 2016 yılı Ocak için 0,028165 ) bölerek yan ödeme puanınızı, özel hizmet tazminatı tutarını da En Yüksek Devlet Memuru Aylığı ( 2016 yılı Ocak için 843,76 ) na bölerek özel hizmet tazminatı oranınızı bulabilirsiniz. Maaşınıza uygulanan puan ve oranlarınız Maliyenin yazısına göre düşük ise ilgili yazı ile kurumunuzun maaş tahakkuk servisi veya saymanlığına müracaat ediniz. İyi çalışmalar dilerim.
Son Düzenleme: 3 yıl 5 ay önce Düzenleyen:hgultepe

Çok
2 yıl 9 ay önce #14503 Yazan: felisdomasticus
felisdomasticus tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
selamlar ;

programcı olarak çalışmaktayım.mezuniyet teknik eğitim öht tazminatını %122 üzerinden almaktayım.Bu arada nasip oldu mühendisliği bitirdim yeni.Benim sorum bu durumda mühendisliğin üst öğrenim hakkından yararlanabilir miyim.Kurum red cevabı verebilir mi? Teşekkürler..

Çok
2 yıl 9 ay önce #14504 Yazan: nazli
nazli tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Teknik Hizmetler Sınıfında programcı kadrosunda çalışıyor olmanız nedeniyle, yine aynı sınıfta görev almayı sağlayan bir öğrenim olan mühendislik fakültesini bitirdiğinizde, (üst öğrenim olmamasına rağmen zam ve tazminatı daha yüksek olduğu için) son öğrenim durumunuza uygun zam ve tazminatlardan yararlanabileceğinizi düşünüyorum.
Ancak en son bitirdiğiniz eğitimin, bir önceki eğitimin üst öğrenimi olmadığı gerekçesiyle kurumunuz tarafından ödeme yapılmaması durumunda, konunun Maliye Bakanlığına sorulmasını isteyebilirsiniz.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.616 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.