logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı Maaşları 2014

Çok
3 yıl 9 ay önce #11804 Yazan: matematikçi kardelen
matematikçi kardelen tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
cevabınızdan anladığım kadarıyla hala gih kadrosunda bulunan programcılar mı var..tüm programcı kadrosunda çalışanlar ths sınıfına alınmadı mı..benim en kötü ihtimalle lisans uygulamalı matematik bölüm mezunu olmam nedeni ile sanırım öht oranımın %93 olması gerekmiyor mu..uygulamalı matematik bölümü bildiğim kadarıyla matematikçi kadrosuna da atanabilecek bölüm arasında böyle düşünüldüğünde de matematikçi unvanı ile öht oranımın %122 olması gerekmiyor mu.. kurumuma dilekçe ile başvurdum 1 ay önce maliye bakanlığınınprogramcı kadrosunda tereddüte düşülen konu ile ilgili yazısını ilgi tutarak ve ths sınıfına geçirilmesine dair kanunuda ekleyerek..bana söylenen komik bi cevap oldu dedikleri bize sene başında zam tazminat oranları gelir bu arada meb de çalışıyorum meb in gönderdiği tazminat oranlarını uygulamış bizim muhasebe bürosu bence konuyu bilmiyorlar ve ben anlatamıyorum açıkcası..bakanlığa yada maliyeye sorma zahmetindede bulunmuyolar sanırım..kısacası geçiştiriyolar en son idari mahkemeye başvurun dediler.mahkemeye başvursam ne kadar süreck ayrıca 2014 yılından beri maaşım eksik ödeniyorsa onuda nasıl dogru eksiksiz hesaplıyacaklar çok merak ediyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 9 ay önce #11805 Yazan: nazli
nazli tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
İdare mahkemesine dava açmanız için kuruma yazılı bir başvurunuzun olnması ve bunun cevaplandırılması (ya da 60 gün içinde cevaplandırılmamış olması) gerekiyor. Verilen cevaba göre dava açmanız daha uygun olacaktır sanırım. Mahkeme süreci, yürütmenin durdurulmasına karar verip vermemeye de bağlı olarak değişecektir. 6 ay-1 yıl arasında değişebilir sonuç almanız.

Çok
3 yıl 9 ay önce #11806 Yazan: matematikçi kardelen
matematikçi kardelen tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
kolay gelsin ben uygulamalı matematik bölümü mezunu olmam ( ben 4 sene delphi programlamasından tut tüm programları gördüm bilgisayar derslerimizde) nasıl olurda mesleki teknik sayılmaz ben kurumumu ikna edemezsem ( zaten 2013 ten beri herhangi bi ücret fazlalığı almadım hep gih kadrosunda alıyorum maaşımı) 1 sene daha mahkeme sonucunumu bekliycem hayır anlamadığım fizik mezunu biri fizikçi unvanıyla çoğu kurumda (demekki kurumunu ikna edebilmiş) %122 öht oranından ücret alırken benim bitirdiğim bölüm sanırım ona göre daha teknik bi bölüm olması lazım.ben kurumumu ikna edemezsem ücretimde değişiklik olmıycak zam ve tazminatlardan yararlanamıycam ya da mahkemeye başvursam mahkemede olumsuz karar verirse gene alamıycam..alanlarda almaya devam edecek öylemi..bu nasıl adalet ya ..burda çok büyük dengesizlikler var gerçekten ya alardanda ödenen maaşlar geri alınması lazım yada doğru düzgün bi düzenleme gelmesi lazım..çok eksiklikler var bence bu toplu sözleşmelerde alınan hükümlerde..kimse hiçbişey anlamıyo ortaya olmadık yorumlar çıkıyo iki senedir..

Çok
3 yıl 9 ay önce #11815 Yazan: nazli
nazli tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

matematikçi kardelen Yazan:: kolay gelsin ben uygulamalı matematik bölümü mezunu olmam ( ben 4 sene delphi programlamasından tut tüm programları gördüm bilgisayar derslerimizde) nasıl olurda mesleki teknik sayılmaz ben kurumumu ikna edemezsem ( zaten 2013 ten beri herhangi bi ücret fazlalığı almadım hep gih kadrosunda alıyorum maaşımı) 1 sene daha mahkeme sonucunumu bekliycem hayır anlamadığım fizik mezunu biri fizikçi unvanıyla çoğu kurumda (demekki kurumunu ikna edebilmiş) %122 öht oranından ücret alırken benim bitirdiğim bölüm sanırım ona göre daha teknik bi bölüm olması lazım.ben kurumumu ikna edemezsem ücretimde değişiklik olmıycak zam ve tazminatlardan yararlanamıycam ya da mahkemeye başvursam mahkemede olumsuz karar verirse gene alamıycam..alanlarda almaya devam edecek öylemi..bu nasıl adalet ya ..burda çok büyük dengesizlikler var gerçekten ya alardanda ödenen maaşlar geri alınması lazım yada doğru düzgün bi düzenleme gelmesi lazım..çok eksiklikler var bence bu toplu sözleşmelerde alınan hükümlerde..kimse hiçbişey anlamıyo ortaya olmadık yorumlar çıkıyo iki senedir..

Belirttiğiniz ve karmaşıklığının yanı sıra farklı yorumlar da getirilebilen konu hakkında bilgi vereceğini düşündüğüm bir yazıya sizi yönlendirmek isterim. YAZI

Çok
3 yıl 6 ay önce #12384 Yazan: ubdool
ubdool tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Sayın editör,
Merhaba ben hem Programcı kadrosundayım, hem de taşınır kayıt ve kontrol yetkilisiyim. Taşınırcılar ilave yan ödeme aldılar. Benim yan ödemem 1675, sizce yanlış mı? aşınır kayıt ve kontrol yetkilisi için eklenmesi gereken yan ödeme eklenmiş mi?

Çok
3 yıl 6 ay önce #12388 Yazan: papatya
papatya tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

ubdool Yazan:: Sayın editör,
Merhaba ben hem Programcı kadrosundayım, hem de taşınır kayıt ve kontrol yetkilisiyim. Taşınırcılar ilave yan ödeme aldılar. Benim yan ödemem 1675, sizce yanlış mı? aşınır kayıt ve kontrol yetkilisi için eklenmesi gereken yan ödeme eklenmiş mi?

Sayın UBDOOL,
2013 yılında imzalanan Toplu Sözleşmeye göre; Yan Ödeme Kararnamesi eki (I) Sayılı Cetvelin “(A) Genel İdare Hizmetleri Bölümü”nün 37 nci sırasında öngörülen mali sorumluluk zammı puanı, kadro veya görevleri itibarıyla mali sorumluluk zammından yararlanamayan veya daha düşük puan üzerinden söz konusu zamdan yararlananlardan taşınır kayıt kontrol yetkilisi veya taşınır mal sorumlusu olarak görevlendirilen Devlet memurları için de uygulanır. Anılan sırada yer alan puandan daha düşük mali sorumluluk zammı öngörülen kadro ve görevlerde bulunup, aynı zamanda taşınır kayıt kontrol yetkilisi veya taşınır mal sorumlusu olarak görevlendirilen Devlet memurlarına kadro veya görevleri itibarıyla öngörülen mali sorumluluk zammı ayrıca ödenmez.
Ayrıca, söz konusu 37. Sırada belirtilen Mali Sorumluluk Tazminatı puanı “575”tir.
Buna göre; programcı için mali sorumluluk tazminatı belirlenmediğinden, taşınır kayıt kontrol yetkilisi olarak görevlendirilen programcılara 575 puan yan ödeme ilave olarak ödenmesi gerekecektir.
Programcıların yan ödemesi, 5 yıldan az hizmeti olanlar için 1675, daha fazla hizmeti olanlar için ise 2100 puandır. Taşınır kayıt kontrol yetkilisi olarak görev yapanlara ayrıca 575 puan ilave edilecektir.
Kurumunuza 2013 yılında imzalanan toplu sözleşmenin 11. Maddesinden söz ederek durumunuzun düzeltilmesini isteyebilirsiniz. Söz konusu Toplu Sözleşmeye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz
Toplu Sözleşme(2014-2015)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.619 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.