logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı Maaşları 2014

Çok
3 yıl 11 ay önce #11411 Yazan: selinn
selinn tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Papatya hanım çok teşekkür ederim :)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 11 ay önce - 3 yıl 11 ay önce #11414 Yazan: papatya
papatya tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

zht.programmer Yazan:: Papatya hanım yardımcı olabilirmisniz?Teknik öğretmen programcıyım.Kurumum öht mi %93 ten hesaplamakta, 2006/10344 sayılı bakanlar kurulu kararının E- Teknik hizmetler ödeme cetvelinin c maddesi gereğince %122 oranından öht almam gerekmiyormu?Bununla ilgili bir görüş yazı veya mutaala varmıdır? %122 den almam gerekmiyormu?

Sayın ZHT.PROGRAMMER,
Teknik öğretmen olarak programcı kadrosunda görev yapanlar hakkında uygulanacak zam ve tazminat rakamları konusunda (mühendisler için de aynı sorun var) uygulamada tereddüt yaşandığını görmekteyiz. Konuya ilişkin olarak Maliye Bakanlığının verdiği görüşte de bu tereddüt giderilememiştir. Konuya ilişkin olarak Sitede ayrıntılı şekilde yer alan yazının size son durum hakkında bilgi vereceğini düşünüyorum.
Öte yandan, şahsi görüşüm, Teknik öğretmen zam ve tazminatından yararlanmanız gerekeceği yönündedir. YAZI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 11 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
3 yıl 11 ay önce #11482 Yazan: programcı77
programcı77 tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Merhaba Kolay Gelsin.
2016 ocak ayında herhangi bir düzenlenme yapılmazsa teknik kadrodan gih sınıfına mı geçilecek programcı ve çözümleyiciler için.
yoksa tamamen th sınıfına mı alındık.
teşekkürler.

Çok
3 yıl 11 ay önce #11484 Yazan: osman1
osman1 tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

programcı77 Yazan:: Merhaba Kolay Gelsin.
2016 ocak ayında herhangi bir düzenlenme yapılmazsa teknik kadrodan gih sınıfına mı geçilecek programcı ve çözümleyiciler için.
yoksa tamamen th sınıfına mı alındık.
teşekkürler.

2016 yılı başına kadar herhangi bir düzenleme yapılmaz ve bu sene imzalanacak toplu sözleşmeye de herhangi bir hüküm konmazsa, zam ve tazminatlar teknik hizmetler sınıfından ödenemeyecek. Yani GİH'ten farklı olmayacak durum. Bakanlar kurulu programcı ve çözümleyicileri TH sınıfına aldı almasına da, kadrolarının sınıfı değişmediğinden TH Sınıfının haklarından doğrudan yararlanamıyorlar. 2013 yılında imzalanan Toplu Sözleşme hükümlerine göre zam ve tazminatları TH sınıfından ödeniyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: programcı77

Çok
3 yıl 11 ay önce #11486 Yazan: boga
boga tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Papatya hanım önlisans Bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum.2015/1 atamasında Çay işletmeleri genel müdürlüğü Programcı kadrosuna atandım.Bekarım,yds sınavına girmedim,hazırlıkta okumadım. Maaşım ne olur? Teşekkürler.

Çok
3 yıl 11 ay önce - 3 yıl 11 ay önce #11487 Yazan: papatya
papatya tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

boga Yazan:: Papatya hanım önlisans Bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum.2015/1 atamasında Çay işletmeleri genel müdürlüğü Programcı kadrosuna atandım.Bekarım,yds sınavına girmedim,hazırlıkta okumadım. Maaşım ne olur? Teşekkürler.

Sayın BOGA,
Forumda sorulan ve cevaplandırmaya çalıştığım maaş hesapları, aylık ücretlerini 657 sayılı Kanuna göre alanlara ilişkindir. 399 sayılı KHK'ya tabi olarak 2 sayılı cetvel kapsamında görev yapan sözleşmeli personelin aylık ücret unsuru miktarları kurumlara ve personele göre değişkenlik gösterebildiğinden, bu konuda sağlıklı bir aylık maaş rakamı ifade etmem mümkün olamayacaktır.
Öte yandan, kendinize ait bilgileri, bu Sitede yer alan 399 sözleşmeli personel maaş hesaplama formülünü kullanarak hesaplamanızın mümkün olabileceğini düşünüyorum. FORMÜL için tıklayınız ...

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 11 ay önce Düzenleyen:papatya

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.630 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.