logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı Maaşları 2014

Çok
3 yıl 11 ay önce - 3 yıl 11 ay önce #11393 Yazan: papatya
papatya tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

selinn Yazan:: Papatya hanım bilgisayar mühendisiyim ve 8. derece programcı kadrosuna atanırsam maaşım nasıl olur ? Mühendislik mezunu olduğum için kadrom programcı olsa da mühendis maaşı alabilirmiyim ?

Sayın SELİNN,

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi, lise ya da 2 yıllık yüksekokul mezunu olarak TH sınıfında görev yapanların yine TH Sınıfı kapsamındaki bir üst öğrenimi (lise mezunu olanlar için 2 yıllık yüksek okul veya en az 4 yıllık yükseköğretim bitirmek, 2 yıllık yüksek öğretim mezunu olanlar için en az 4 yıllık yüksekokul bitirmek üst öğrenim sayılıyor) bitirenler hakkında bitirilen üst öğrenime ilişkin zam ve tazminatlardan yararlanma konusunu düzenlemektedir.

Bu yönüyle, 4/1/e maddesi, 4 yıllık fakülte mezunu olarak girmiş olduğu bir kadroda almakta olduğu zam ve tazminatların bu kadroya göre değil de kariyerine göre ödenmesine imkan veren bir düzenleme olarak görünmektedir.

Öt yandan, Maliye Bakanlığı tarafından konuya ilişkin verilen görüşte de konuya detaylı girmekten adeta kaçınılarak, söz konusu maddenin programcı ve çözümleyiciler hakkında da uygulanacağı ifadesine yer verilmiştir. Buradan ise, Kararnamenin 4/1/e maddesinin madde kapsamındaki programcı ve çözümleyiciler hakkında uygulanacağı sonucu çıkmaktadır. Ancak, Mühendis olarak programcı kadrosuna atanan ve mühendisliği sonradan bitirmemiş olan kişi hakkında mühendis zam ve tazminatının uygulanıp uygulanmayacağı konusunda uygulamada tereddütlü hususlar bulunmaktadır.

Ayrıca, meslek lisesi mezunu olarak girdiği teknisyen kadrosunda görev yaparken Mühendis olan personelin yararlandığı Mühendis haklarından, Mühendis olarak girilen programcılıkta yararlanılamaması gibi adaletsiz bir uygulamanın da olamayacağı kanaatindeyim.

Bu öçerçevede, kişisel kanaatim programcı kadrosunda iken Mühendia zam ve tazminatlarından yararlanmanız gerektiği yönünde iken, ancak Maliye bakanlığı tarafından konuya açıklık getirilmesi durumunda sorunun çözüme kavuşabileceğini düşünmekteyim.

Pogramcı kadrosunda olanların maaşı, eğtim durumlarına, hizmet sürelerine ve kadro derecelerine göre farklı rakamlar olabilmektedir. Bilgilerinizi ayrıntılı olarak iletmeniz durumunda, sorunuzu maaş miktarı yönüyle de cevaplandırmaya çalışırım.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 11 ay önce Düzenleyen:papatya

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 11 ay önce #11394 Yazan: zht.programmer
zht.programmer tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Merhaba papatya hanım.Teknik öğretmen programcıyım.Kurumum öht mi %93 ten hesaplamakta, 2006/10344 sayılı bakanlar kurulu kararının E- Teknik hizmetler ödeme cetvelinin c maddesi gereğince %122 oranından öht almam gerekmiyormu?Bununla ilgili bir görüş yazı veya mutaala varmıdır?

Çok
3 yıl 11 ay önce #11395 Yazan: selinn
selinn tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Verdiğiniz bilgiler için öncelikle çok teşekkür ederim :) Ben bilgisayar mühendisliği bölümünden yeni mezun oldum, Dil tazminatım yok Ondokuz Mayıs üniversitesi derecesi 7olan programcı kadrosuna şu an atanırsam maaşım ne olur ? Şu an yeni işe başlamış teknik lisans mezunu bir programcı ne kadar alıyor ?

Çok
3 yıl 11 ay önce #11407 Yazan: papatya
papatya tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

selinn Yazan:: Verdiğiniz bilgiler için öncelikle çok teşekkür ederim :) Ben bilgisayar mühendisliği bölümünden yeni mezun oldum, Dil tazminatım yok Ondokuz Mayıs üniversitesi derecesi 7olan programcı kadrosuna şu an atanırsam maaşım ne olur ? Şu an yeni işe başlamış teknik lisans mezunu bir programcı ne kadar alıyor ?

Sayın SELİNN,
Mühendislik fakültesi mezunu olarak programcı kadrosunda ilk defa a atanma yoluyla göreve başladığınızda, kazanılmış hak aylık dereceniz normal şartlarda 8/1 olacaktır. Atamanız 7. dereceye yapılsa bile atlığınız 8/1'in gösterge rakamı üzerinden hesaplanacaktır.
7 nci derece Programcı kadrosunda 9/1'den göreve yeni başlayanlardan bekar ve çocuksuz olanların aylık net maaşı (sabit döner sermaye dahil) 2.492 TL olacaktır. (2015 yılı ilk altı ayında geçerli olan katsayılara göre)

Programcı kadrosunda bulunan Mühendis hakkında , mühendis zam ve tazminatları uygulanırsa, yukarıda belirtilen Programcının aylık net maaşı 2.812 TL olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selinn

Çok
3 yıl 11 ay önce #11409 Yazan: zht.programmer
Papatya hanım yardımcı olabilirmisniz?Teknik öğretmen programcıyım.Kurumum öht mi %93 ten hesaplamakta, 2006/10344 sayılı bakanlar kurulu kararının E- Teknik hizmetler ödeme cetvelinin c maddesi gereğince %122 oranından öht almam gerekmiyormu?Bununla ilgili bir görüş yazı veya mutaala varmıdır?

Çok
3 yıl 11 ay önce #11410 Yazan: zht.programmer
Papatya hanım yardımcı olabilirmisniz?Teknik öğretmen programcıyım.Kurumum öht mi %93 ten hesaplamakta, 2006/10344 sayılı bakanlar kurulu kararının E- Teknik hizmetler ödeme cetvelinin c maddesi gereğince %122 oranından öht almam gerekmiyormu?Bununla ilgili bir görüş yazı veya mutaala varmıdır? %122 den almam gerekmiyormu?

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.616 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.