logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı Maaşları 2014

Çok
4 yıl 1 ay önce - 4 yıl 1 ay önce #11202 Yazan: papatya
papatya tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı

extreme__ Yazan:: Papatya hanım tekrar merhabalar .
Bugün programcı olarak göreve başladım . Maaş nakil vs işlemleri yaparken mutemetle konuştum. Maaş hesaplarken %93 ve %48 olmak üzere iki oran kullandı. Vhki iken 2030 tl alıyordum, programcı iken buna 320 civarı Artış olacağını yani 2350 civarı Maaş alacağımı belirtti. Maliyeye bu konuda görüş sorduğunu söyledi. Ayrıca programcılık için önlisans diplomasının esas OLDUĞUNU , Lisansın etkisi olmadığını da söyledi. Bir yanlış varmı durumda sizce ? Varsa mutemede hangi belgeyi veya hangi Yazıyı göstermeliyim ?

Detay vereyim değerlendirmeye yardımcı olması için;
Bekar , önlisans MYO programcılık, lisans işletme(intibak yapıldı) , merkez teşkilatında çalışıyorum , 06/2011 memuriyet başlangıç,

Sayın EXTREME,
Programcıların zam ve tazminatları 2015 yılı için, 2013 yılında imzalanan toplu sözleşmeye göre ödenmektedir. Toplu sözleşmenin konuya ilişkin maddesinde “…Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (I) sayılı İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı Cetvelinin “B Teknik Hizmetler Bölümü” nün 4 üncü ve 5 inci sıralarında öğrenim durumları ve hizmet yılları dikkate alınarak öngörülen iş güçlüğü ve temininde güçlük zammı puanları ile (II) sayılı Özel Hizmet Tazminatı Cetvelinin “(E) Teknik Hizmetler” bölümünün 1 inci sırasının (d) bendi ile 2 nci sırasında öğrenim durumları ve dereceler itibarıyla öngörülen tazminat ve ek tazminat oranları, … programcı ve çözümleyici unvanlı kadrolarda bulunan Devlet memurları için de uygulanır. Bunlara anılan Bakanlar Kurulu Kararının diğer bölümlerinde belirlenmiş olan zam ve tazminatlar ödenmez.” denilmiştir.
Öte yandan, yukarıdaki hükümlere göre ödeme yapıldığında özel hizmet tazminatı 2 ve 4 yıl süreli öğrenim mezunu programcılar için aynı miktarda olmakta, yan ödemeler arasında ise sadece “1 TL” fark bulunmaktadır. (Unvan değişikliği sınavına girişte 2 yıllık önlisans mezuniyetiniz esas alınmışsa, yan ödemelerinizin de 2 yıl süreli eğitim görenlere göre belirlenmesinin uygun olacağını düşünmekteyim. )
Buna göre;
Programcı kadrosunda, 8/1’de, 3 yıl hizmet ile bulunduğunuzda, (bekar ve çocuksuz);
-Eğitiminiz 2 yıllık olarak değerlendirildiğinde, aylık net maaşınız 2.424 TL,
-Eğitiminiz 4 yıllık olarak değerlendirildiğinde ise, aylık net maaşınız 2.425 TL
olacaktır.
Verdiğiniz bilgilere göre, maaş mutemedinizin “ek ödeme” oranını programcıya göre almadığı yani 8 inci derece için “%100” uygulaması gerekirken “%85” oranını kullanmış olabileceği görülmektedir. Ek ödemenizin “%100” olması gerekir. Çünkü, ek ödeme cetvelinde programcı unvanı açıkça sayılmış (A/1-k) ve buna özgü bir oran belirlenmiştir. Teknik hizmetler sınıfı bölümüne ilişkin ek ödemeler belirlenirken de, cetvelin "A/1" bölümünde sayılanlar hariç TH'deki diğer unvanlara yönelik ek ödeme oranı belirlenmiştir. %85 de bu bölümde yer almaktadır. Mutemedinize durumu iletirseniz ek ödemenizi %100 olarak düzeltecektir. (Ek ödeme oranınız %85 ulgulanmışa ve bu durum düzeltilmezse aylık net maaşınız 112 TL eksik ödenmiş olacaktır)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 4 yıl 1 ay önce Düzenleyen:papatya
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: extreme__

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 2 hafta önce #11266 Yazan: CEMİL
CEMİL tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
iyi günler sayın papatya. bende extreme__ adlı kullanıcı gibi şubat ayında mebin yaptığı unvan değişikliği sınavı ile programcılık kadrosuna atandım. benim problemim de aynı. atandığım kadro 3. derece programcılık. maaş derecem 6/1 i. iki yıllık bilgisayar programcılığı - üzerine işletme lisans ve onun üzerine de yüksek lisans yaptım. sormak istediğim haziran 2015 net maaşım ne kadar olacak, ayrıca 657 devlet memurları kanunun 36. maddesinin alt bentleri veya herhangi bir başka madde gereği ek bir derece ve kademe alma hakkım var mıdır?

bekarım. 8 yıllık memurum ayrıca sendika üyeliğim yok. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Çok
4 yıl 2 hafta önce #11268 Yazan: papatya

CEMİL Yazan:: iyi günler sayın papatya. bende extreme__ adlı kullanıcı gibi şubat ayında mebin yaptığı unvan değişikliği sınavı ile programcılık kadrosuna atandım. benim problemim de aynı. atandığım kadro 3. derece programcılık. maaş derecem 6/1 i. iki yıllık bilgisayar programcılığı - üzerine işletme lisans ve onun üzerine de yüksek lisans yaptım. sormak istediğim haziran 2015 net maaşım ne kadar olacak, ayrıca 657 devlet memurları kanunun 36. maddesinin alt bentleri veya herhangi bir başka madde gereği ek bir derece ve kademe alma hakkım var mıdır?

bekarım. 8 yıllık memurum ayrıca sendika üyeliğim yok. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Sayın CEMİL, verdiğiniz bilgilere göre 3. derece programcı kadrosunda aylık net maaşınız 2671 TL olacaktır. (Çalıştığınız böljgeden kaynaklı varsa ek özel hizmet tazminatı hariç)

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: CEMİL

Çok
4 yıl 2 hafta önce #11269 Yazan: CEMİL
CEMİL tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
sayın papatya teşekkür ediyorum. özel mesaj veya yine buradan detaylı bir şekilde maaşımın detaylı bir şekilde hangi kalemde ne aldığımı yazmanız mümkün müdür? çünkü muhasebe tarafından hesaplanan maaşım 2540 tl olduğunu söylenmekte. siz hesaplarken hangi başlık altında hangi oranlardan yararlandığınızı yazabilirseniz ben ona göre düzelttirme talebinde bulunacağım. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Çok
4 yıl 2 hafta önce #11271 Yazan: papatya

CEMİL Yazan:: sayın papatya teşekkür ediyorum. özel mesaj veya yine buradan detaylı bir şekilde maaşımın detaylı bir şekilde hangi kalemde ne aldığımı yazmanız mümkün müdür? çünkü muhasebe tarafından hesaplanan maaşım 2540 tl olduğunu söylenmekte. siz hesaplarken hangi başlık altında hangi oranlardan yararlandığınızı yazabilirseniz ben ona göre düzelttirme talebinde bulunacağım. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Sayın CEMİL,
Maaş miktarı konusunda verdiğim rakam ile aldığınızı ifade ettiğniz maaş arasındaki farkın tam olarak neden kaynaklandığını söyleyebilmem için, bordro bilgileriniz konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bilgilerinizi iletebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Çok
4 yıl 4 gün önce - 4 yıl 4 gün önce #11351 Yazan: extreme__
extreme__ tarafından Programcı Maaşları 2014 konusunda yanıtlandı
Papatya hanım tekrar merhabalar. Bordrom ektedir. Emsallerim ile aramda yaklaşık 25 tl eksiklik var. sorun hangi kalemde , fikir verebilir misiniz?
:(

Bu görseli ziyaretçiler görüntüleyemez.
Görüntülemek için hesabınız varsa oturum açın ya da kayıt olun.

Son Düzenleme: 4 yıl 4 gün önce Düzenleyen:extreme__

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.665 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.