logo yeni

üniversitelerde memurun lojman talebi

Çok
2 yıl 5 ay önce #13711 Yazan: kanuncu
arkadaşlar bir yıl önce lojman talebinde bulundum ama kamu konutları kanununa göre hiç bir değerlendirme yapılmadı sadece biz sıra tahsisli
lojman ayırmadık veya görev tahsisli lojmanımız kalmadı denmekte.yazılı bir belge ile reddetmiyorlar ama üniversiterler özerktir bir hak elde edemzsin bu işlerle uğraşma zararlı çıkarsın diyorlar bu nasıl iştir ne yapmalıyım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 5 ay önce #13713 Yazan: turanaga
turanaga tarafından üniversitelerde memurun lojman talebi konusunda yanıtlandı
Yazılı olarak talepte bulunursunuz, verilecek cevabı hukuka aykırı bulursanız dava açma durumu söz konusu olabilir.

Çok
2 yıl 5 ay önce #13714 Yazan: kanuncu
kanuncu tarafından üniversitelerde memurun lojman talebi konusunda yanıtlandı

turanaga Yazan:: Yazılı olarak talepte bulunursunuz, verilecek cevabı hukuka aykırı bulursanız dava açma durumu söz konusu olabilir.

Üniversitelerin özerk yapısnı sürekli olarak yıldırma politikası olarak kullanıyorlar akademik personele hizmet ve görev tahsisli olarak bütün lojmanları tahsis etmisler simdi sıra tahsisli lojman yok gibi açıklamalar yaparak başlarından atıyorlar mahkemeye gidersen parana yazık olur birsey elde edemezsin diyorlar elinde emsal karar olan varsa paylaşabilir mi?

Çok
2 yıl 5 ay önce #13722 Yazan: keremke
keremke tarafından üniversitelerde memurun lojman talebi konusunda yanıtlandı
dairelerin, komisyon kararına göre tahsisi yapıldığından bir sonuç alamazsın diye düşünüyorum. yalnız yetkili sendika kurum idari kurul toplantısında bu konuyu öne taşıyıp, komisyon kararında değişikliğe gidilmesini sağlayabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kanuncu

Çok
2 yıl 5 ay önce - 2 yıl 5 ay önce #13723 Yazan: kanuncu
kanuncu tarafından üniversitelerde memurun lojman talebi konusunda yanıtlandı

keremke Yazan:: dairelerin, komisyon kararına göre tahsisi yapıldığından bir sonuç alamazsın diye düşünüyorum. yalnız yetkili sendika kurum idari kurul toplantısında bu konuyu öne taşıyıp, komisyon kararında değişikliğe gidilmesini sağlayabilir.

Zaten sorunun başlangıç noktası burası yetkili sendika yönetimle işbirliğine giderek kendi ideolojilerine uygun buldukları insanları kanunların emredici ilkelerine riayet etmeden, kamu yararı da gözetilmeden, kanuna uydurma yoluna gidilerek, rica-minnet ,sanki kullanım hakkı sadece kendilerine aitmiş gibi önceliği akademik personele vererek kendi adamları olan idari personelinde hizmetine yada görevine ihtiyaç varmiş gibi göstererek adaletsizlik yapıyorlar. Kendi siyasi görüşlerine yakın olmayanın zaten hiç bir hakkı yokmuş gibi keyfi hareket ediyorlar. Sonra da bana hak adalet masalı anlatıyorlar. Bu duruma karşı gelince düzen bozucu olarak görülüyorum bu durumda neyapmalıyım?
Son Düzenleme: 2 yıl 5 ay önce Düzenleyen:kanuncu Neden: eksik bilgi

Çok
2 yıl 5 ay önce #13726 Yazan: metinc
metinc tarafından üniversitelerde memurun lojman talebi konusunda yanıtlandı
Hak arama yolları belli zaten:
1-Kurum içi şikayet
2-Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru
3-İdari mahkemelerde dava açmak
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kanuncu

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.677 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.