logo yeni

calisanlar2 copy

Hukuki lojman talebi

Çok
4 yıl 8 ay önce #13616 Yazan: vatan0707
Hukuki lojman talebi, vatan0707 tarafından oluşturuldu
Merhabalar arkadaşlar,
2013 yılında Anadoludan istanbulda ki bir üniversiteye memur olarak atandım.Geldiğim günden beri Lojman hakkımdan yararlanmak için uğraşıyorum ama artık tamamen ümidim kalmadı .elimde birkaç belge var ama yeterli mi bilmiyorum. Artık yargıya gitmeyi düşünüyorum. Üniversitelerde çalışan memurlar lojman talebinde bulunurken nasıl bir hukuki yol izlemelidir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #13621 Yazan: nazli
nazli tarafından Hukuki lojman talebi konusunda yanıtlandı
Her kurumun lojman imkanı olmuyor. Bazı kurumlarda hiç olmuyor, bazılarında sınırlı olabiliyor. Ayrıca, tahsis şekline göre de lojmanların sayısı değişebiliyor. Sıra tahsisli kont örneğin 1 taneyse ve o konutta oturan kişi 5 yılını doldurmadıkça yeniden sıralama yapılıp başka birisine sıra tahsisli konut verilmiyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #13628 Yazan: vatan0707
vatan0707 tarafından Hukuki lojman talebi konusunda yanıtlandı

nazli Yazan:: Her kurumun lojman imkanı olmuyor. Bazı kurumlarda hiç olmuyor, bazılarında sınırlı olabiliyor. Ayrıca, tahsis şekline göre de lojmanların sayısı değişebiliyor. Sıra tahsisli kont örneğin 1 taneyse ve o konutta oturan kişi 5 yılını doldurmadıkça yeniden sıralama yapılıp başka birisine sıra tahsisli konut verilmiyor.

paylaşımız için sağ olun
Arkadaşlar; imkansızlıktan değil kanunların keyfi uygulanmasından ve üniversitelerde çalışan memurlara kanuni haklarından yararlanma imkanı verilmemesinden, memurların siyasi yaklaşımlarla değerlendirilerek kanunda belirtildiği gibi kurumda çalışma, çocuk sayısı, kıdem yılı, hane halkı geliri.. v.b durumlara bakmayı bırakın Lojman talep formunu bile rica minnet bulmaktan bahsediyorum. doldurup kuruma verdiğin dilekçeye bir sayı numarası vermek bile istenmiyor, Puanlama diye bir sey yapılmadığından bizden değilsen ihtiyaç sahibi değilsindir anlayışından bahsediyorum. hizmet , görev sıra vb tahsis adı altında lojmana girip kılıfına uydurularak 20-30 yıl çıkmayanlardan, bir yakını adına konut alıp içine kiracı koyarak kendisi kamu lojmanlarında oturmaya devam edenlerden bahsediyorum. Anadolu'dan gelip 3 çocuk, ev kira, eşi engelli, bırakın para biriktirmeyi ayın on beşini iple çekenlerden, Naklen tayin hakkı olmayan, tayin olabilmek için birilerine yalvarmak zorunda kalanlardan, yalvarsan da senato kararı var 4-5 yıl görev yapmadan gidememekten bahsediyorum. Artık bildiğiniz kanuni bir yol varsa lütfen paylaşalım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #13631 Yazan: nazli
nazli tarafından Hukuki lojman talebi konusunda yanıtlandı
Hiçbir kurala uyulmayan yerlerdeki uygulamalarla mücadele etmek zor tabi. Ancak yine de umutsuz olmamak ve hukuki yolları denek lazım diye düşünüyorum. Bunu yeparken yeni sıkıntılar yaşamanız da söz konusu olabilir tabi.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #13633 Yazan: vatan0707
vatan0707 tarafından Hukuki lojman talebi konusunda yanıtlandı

nazli Yazan:: Hiçbir kurala uyulmayan yerlerdeki uygulamalarla mücadele etmek zor tabi. Ancak yine de umutsuz olmamak ve hukuki yolları denek lazım diye düşünüyorum. Bunu yaparken yeni sıkıntılar yaşamanız da söz konusu olabilir tabi.

arkadalar kanunda belirtildiği gibi en yakın amirimden başlayarak gerek yazılı gerekse sözlü olarak talepte bulundum ama sürekli zamanı uzatarak yıldırma politikası izliyorlar yari özerk statüsü olan üniversitelerde kurumlar sözde yönergeler hazırlayarak kanuna uydurma yoluna gidiyorlar daha olmazsa yeterli lojman yok deniliyor ama haksız tahsis edilenlerden bahsedilmiyor bu durumda memurların hak kaybına uğramasına neden olmaktadır rektörden randevu talebimiz zaten dikkate alınmıyor bu durumda nasıl bir hukuku yol izlemeliyim acaba?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #13634 Yazan: isletmeci
isletmeci tarafından Hukuki lojman talebi konusunda yanıtlandı
idare mahkemesi çözer bu işi ;)

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.