logo yeni

calisanlar2 copy

TAŞERONA KADRO VE ÖTESİ

Çok
4 yıl 9 ay önce #13549 Yazan: mbodur
TAŞERONA KADRO VE ÖTESİ, mbodur tarafından oluşturuldu
Kadro vs. yalanı bir yana , mevcut Devlet Memurluğu kavramını dahi ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerin ve niyetlerin bir tezahürü olarak, Taşerona Kadro yalanıyla atılan adımlar, ileriye dönük olarak Devlet Memurluğunu da ortadan kaldıracak ana fikirlerin başlangıcıdır. Zira gerek KPSS nin kaldırılması tartışmaları ve gerekse Devlet Memurluğunun kaldırılmasına yönelik Kamu Çalışanları kavramı gibi zorlama kavramlarla, yıllardan beri sistemli bir şekilde Kadrolu İşçi personelin, bir yandan sendikasızlaştırma, bir yandan özelleştirme v.b. uygulamalarla eritilmesinin 2. basamağı olarak bu girişimlerin sonunun Devlet Memurluğunu ortadan kaldırmak olduğunu görmek çok da zor değildir.
Mevcut sistemde KPSS sınavı ile atanılan Devlet Memurluğu kadroları KPSS nin kaldırılmasıyla atama yapılamaz hale gelecektir. Bu süre içerisinde mevcut Devlet Memurları emeklilik, vefat, istifa gibi farklı sebeplerle günden güne eritilecek ve aynı zamanda da bugün gündemde olan Taşerona Kadro balonunun işletilmesi suretiyle 3 er yıllık Sözleşmeli kamu çalışanları uygulaması eşzamanlı olarak yürütülmeye başlanacak, yapılacak sözümona sınavlarla ve mülakatlarla yandaş, yalaka, hısım, akrabadan oluşacak ve giderek Devlet Memurluğu kavramı, kadroları ve diğer kazanılmış hak ve kazanımlar birer birer elimizden alınacaktır.
Yıllardan beri sürdürülen emek ve alınteri sömürüsüne bugün Taşerona Kadro yalanlarıyla yeni bir ivme kazandıranlar ise böylesine kirli bir alicengiz oyunuyla hem Devlet Memurluğu Kavramını ortadan kaldırmış ve hem de tüm kamu kurumlarında iki dudakları arasında kendilerine biat etmekten başka çaresi ve hiçbir güvencesi olmayan çalışanlar üzerinde sonsuz ve sınırsız hakimiyetlerini kurmuş olmanın mutluluğunu ve rahatlığını yaşamaya başlayacaklardır.
Ve bu şekilde de örgütlülüğün, hak, hukuk, emek ve alınteri mücadelesinin önü kesilmiş, %100 kendine biat eden, sormayan, sorgulamayan, robot bir zümre oluşturarak Devlet ! işleri ve işleyişi sürdürülecek ve devam ettirilecektir.
Bütün bunları görerek ve bugünden seslendirerek bir kez daha altını çizerek söylüyoruz ki DEVLET MEMURLUĞU DEVLET OLMANIN GEREĞİDİR.
Taşerona Kadro hiçbir hak kaybına mahal verilmeksizin hemen bugün ve tüm KPSS Sınavını kazananlarla birlikte derhal uygulanmalıdır. Taşeron Sömürü Sistemine derhal son verilmeli, insan onuruna aykırı bu sömürü utancından bir an önce toptan kurtulmak için gereği yapılmalıdır.

Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir. M.Kemal ATATÜRK

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.126 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.