logo yeni

Kadro derecesi maaşa esas derecesi

Daha
1 yıl 10 ay önce #13407 yazan kadir02
kadir02 konu oluşturdu: Kadro derecesi maaşa esas derecesi
Papatya hanım bir cevabınız okudum . (8 yıllık memur ) zabıta memuru kadrosunda olan bir personel maaşa esas derecesi 5/3 olan biri 3. Dereceli bir kadroya atanamayacağı sadece 5-15 Dereli kadrolar için geçerli olduğunu söylemişsiniz.peki 6 dereceli bir zabıta memuru 3. Dereceli bir zabıta memuru kadrosuna ine bilmesi için gerekli şartlar nelerdir ? (Myo mezunu ) norm kadro cetvelinde en son 3. Dereceli zabıta kadrosuna inebiliyor görülüyor.(3-11) bilgilendirirseniz sevinirim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #13409 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Kadro derecesi maaşa esas derecesi

kadir02 yazan: Papatya hanım bir cevabınız okudum . (8 yıllık memur ) zabıta memuru kadrosunda olan bir personel maaşa esas derecesi 5/3 olan biri 3. Dereceli bir kadroya atanamayacağı sadece 5-15 Dereli kadrolar için geçerli olduğunu söylemişsiniz.peki 6 dereceli bir zabıta memuru 3. Dereceli bir zabıta memuru kadrosuna ine bilmesi için gerekli şartlar nelerdir ? (Myo mezunu ) norm kadro cetvelinde en son 3. Dereceli zabıta kadrosuna inebiliyor görülüyor.(3-11) bilgilendirirseniz sevinirim


Sayın KADİR02,
2 yıllık yükseköğrenim mezunu olup kazanılmış hak aylığı 6 ncı derecede bulunan bir zabıta memuru iki yolla 3 üncü derece kadrolu zabıta memurluğuna atanabilir.
-En az 10 yıl hizmetinin bulunması halinde 657 sayılı Kanunun 68/B maddesi hükümleri çerçevesinde 3 üncü dereceli bir zabıta memuru kadrosuna atanabilir.
-Yukarıdaki şekilde atanmaması durumunda (68/B kapsamında atama yapılması kurumun takdiridedir, atama zorunluluğu yoktur), kazanılmış hak aylığı bakımından 3/1'e ulaşması durumunda, 3 üncü derece bir zabıta memuru kadrosuna atanabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.356 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.