logo yeni

calisanlar2 copy

MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL MÜDÜRLERİNİN EK GÖSTERLERİ

Çok
4 yıl 11 ay önce - 4 yıl 11 ay önce #13328 Yazan: mdogan06.
Maliye Bakanlığında görev yapan müdürlerin tümüne aynı seviyede ek gösterge uygulanmamasının nedenini Bakan Mehmet ŞİMŞEK açıkladı.
Maliye Bakanlığında müdür unvanlarında görev yapan personelin tümüne 3000 ek gösterge verilmesine rağmen taşradaki personel müdürlerine 2200 ek gösterge verilmesinin yarattığı mağduriyetin giderilmesi için yapılması düşünülen çalışmalara ilişkin bir soru önergesine verilen cevapta, ek gösterge farklılığının nedeni açıklandı.
Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’in imzasını taşıyan yazıda şöyle denildi:
Bakanlığımız taşra teşkilatında “Personel Müdürü” unvanıyla görev yapmakta olan personel eliyle yerine getirilen işler, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında şube müdürü, insan kaynakları müdürü, destek hizmetleri müdürü gibi kadro unvanlarında bulunan personel tarafından yürütülmekte olup; söz konusu unvanlarda bulunanlar, Bakanlığımız personel müdürleri gibi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (I) sayılı Cetvelin “1- Genel İdare Hizmetleri Sınıfının” (i) sırasında öğrenim durumlarına ve derecelerine göre 2200 ek göstergeye kadar belirlenmiş olan ek göstergelerden yararlanmaktadır.
Bu itibarla, münhasıran Bakanlığımız personel müdürlerinin ek göstergelerinde değişiklik yapılmasına yönelik bir çalışma bulunmamaktadır.
Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.
Sayın Bakanım,
O zaman sayın müşteşarımız personel müdürlerinin diğer şube müdürleri gibi iş yaptığından bahisle aynı işi yaptığımızı söylüyorsunuz dolayısıyla şube müdürlerinin ek göstergesi 2200 ise personel müdürleri de aynı işi yaptığından ek göstergeleri 2200 dür.diyorsunuz..
Peki , şube müdürleri aşağıdaki işleri yapıyorlar mı ?.
1-Rotasyona tabi midirler?
2-Kurumun İdari ve mali işleri işlerini,
3-Kurumun sivil savunma ve güvenlik işlemlerini,
4-Yine kurumun eğitim işlerini,
5-Yemekhane ve misafirhane işlemleri,
6-Bakanlığın taşra teşilatı olmayan birimlerin taşradaki işlemlerini
yapıyolar mı?
POLİS MEMURUNA 3000 ek gösterge
U ZMAN ER VE ERBAŞ' 3000 EK GÖSTERGE VER.
Ayrıca 657 sayılı kanunun ekgöstergeleri düzenleyen 2 sayılı cetvelin 5.ci bölümünde Yargı Kuruluşları- Baglı ve İlgili Kuruluşlar ile yüksek öğretim kuruluşlarında bulunan PERSONEL MÜDÜRÜ unvanlılarda 3000 ek gösterge veriliyor ama eşiti olan diğer maliye müdürüne de var öksüz olan personel müdürüne YOK
Son Düzenleme: 4 yıl 11 ay önce Düzenleyen:mdogan06.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #13332 Yazan: mdogan06.
Tesekkurler memurun yeri com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.133 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.