logo yeni

Ödemeye esas derece

Daha
1 yıl 10 ay önce #13207 yazan erkanbil
erkanbil konu oluşturdu: Ödemeye esas derece
Papatya hanim Mart maasimda hata yaptim acaba cezasi var mi? Konu su torba kadrodan ödemeye esas 3/1 emekliye esas 5/1 olmasi gerekirken ben mart maasina emekliye esassida 3/1 yaparak maasini hesaplattim maasim 3137 tl oldu.. bu gün itibariyle yapilan yorumlar sonucunda kbs de maas kismindaki terfi kisminda ekle kismindan yeniden kayit kismina ekleme yaparak tekrar 5/1 yaptim.....peki bu durumda nisanda ne kadar olur ve marttan dolayi cezasi var mi? saygilarimla

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #13208 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Ödemeye esas derece

erkanbil yazan: Papatya hanim Mart maasimda hata yaptim acaba cezasi var mi? Konu su torba kadrodan ödemeye esas 3/1 emekliye esas 5/1 olmasi gerekirken ben mart maasina emekliye esassida 3/1 yaparak maasini hesaplattim maasim 3137 tl oldu.. bu gün itibariyle yapilan yorumlar sonucunda kbs de maas kismindaki terfi kisminda ekle kismindan yeniden kayit kismina ekleme yaparak tekrar 5/1 yaptim.....peki bu durumda nisanda ne kadar olur ve marttan dolayi cezasi var mi? saygilarimla


Sayın ERKANBİL,
Maaş hesaplamalarında bu tür hataların olması mümkün. Bu durum nedeniyle bir ceza alacağınızı sanmam (ama sonuçta ortada bir hata olması nedeniyle, görevinizi daha dikkatli yapmanız konusunda uyarılmanız da söz konusu olabilir).
Fazla kesilen emekli keseneklerinin SGK esabına yatırılmış olması durumunda, düzeltme belgesi (bildiğim kadrıyla düzeltme yapmaya ilişkin bir form var ve o form düzenlenerek fazla ya da eksik bildirilen kesenekler düzenlenebiliyor) hazırlayarak konu çözüme kavuşturulur. Mart ayı için bu ödemenin henüz yapılmamış olması nedeniyle, SGK'ya doğru rakamlar bildirilir ve o rakamlar üzarinden ödeme yapılırsa düzeltme yapmaya gerek kalmaz. İlgiliden fazla kesilen kısım da Mart maaşına dahil edilebilir. Bu durumları, işlemin o an itibariyle bulunduğu aşamaya göre değerlendirmek gerekecektir. Fazla kesinti, nisan ayı maaşına da eklenebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.379 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.