logo yeni

calisanlar2 copy

Norm Kadro

Çok
4 yıl 10 ay önce - 4 yıl 10 ay önce #13190 Yazan: kadir02
Norm Kadro, kadir02 tarafından oluşturuldu
Merhabalar Kolay Gelsin..
22 Şubat 2007 yılı ve 26442 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Belediye ve bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin Kadro kütüğünde yer almayan kadro unvanları bölümünün geçici 4’ncü maddesine istinaden bizde çalışan bazı personeller kadro unvanlarının olmadığı ve eşdeğer bir kadroya atanmak istemektedirler. Atayabilirmiyiz ? Atanırsa hangi kanun maddeye göre ? Yoksa Unvan değişikliği sınavına girmeleri mi gerekiyor ? Bu kadrolar ve öğrenimleri aşağıdadır.
1- 3 Kişi THS Fen Memuru (öğrenimleri 1 kişi MYO Motor Bölümü Mezunu, 1 kişi MYO inşaat bölümü mezunu ve 1 Kişi MYO Mobilya Dekorasyon bölümü Mezunu. Mobilya dekorasyon bölümü mezunu olan personel 1995 yılında memur olmuş lise mezunu, 1997 yılında Fen Memuru Kadrosu verilmiş.Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teknik Araştırma ve Uygulama Müdürlüğü tarafından verilen belgeye göre ataması yapılmış (Bunlar Teknisyen mi ,Tekniker mi yoksa başka Kadroya mı ataması yapılır
2- 1 Kişi T.H.S.Fen Memuru kadrosunda M.Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümü Mezunu 1984 yılında memur olmuş ve 1995 yılında Fen Memuru Kadrosunu almış Bu hangi kadroya atanır ? (Teknisyen mi Tekniker mi )
3- 1 Kişi Tahakkuk Kadrosunda MYO İnşaat Bölümü Mezunu Bu hangi kadroya atanır. (Teknisyen mi Tekniker mi )
4-1 Kişi Meclis Encümen Katibi Kadrosunda MYO İşletme Bölümü Mezunu Bu hangi kadroya atanır.(Memur mu , Şef mi) Hangi kanun ve Maddeye göre ataması yapılacağını yardımcı olup teker teker cevap verilip tarafıma bildirilmesi hususunda..... Kolay Gelsin....Saygılarımla
Son Düzenleme: 4 yıl 10 ay önce Düzenleyen:kadir02 Neden: Harf Fazlalığı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 10 ay önce - 4 yıl 10 ay önce #13191 Yazan: metinc
metinc tarafından Norm Kadro konusunda yanıtlandı
Öncelikle geçici 4. madde unvan değişikliğine değil, norm kadroda yer almayan unvanlardaki personelin derece terfilerinin nasıl yapılacağına ilişkindir.
Norm kadroya ilişkin kadro kütüğünde yer almayan unvanlardaki bir personelin, mahalli idareler görevde yükselme yönetmeliğinde unvan değişikliği sınavına tabi bir kadroya atanabilmesi için unvan değişikliği sınavına girmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha sağlık bilgi için DPB'yede sorabilirsin.
Kişilerin teknisyenmi teknikermi olduğunu ayırt etmek için bitirdiği okula bakmak gerekmektedir. Buna göre,
-mesleki veya teknik liseyi bitirenler teknisyen,
-2 yıllık mesleki veya teknik yüksekokulu bitirenler ise tekniker kadrosuna atanabilirler.
Ayrıca bazı unvanların (encümen katibi) hangi unvana denk olacağına karar verme yetkiside Devlet Personel Başkanlığına aittir. Encümen katibi unvanın memura veya şef unvanına denk olup olmadığını oradan öğrenebilirsiniz.
Son Düzenleme: 4 yıl 10 ay önce Düzenleyen:metinc
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.132 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.