logo yeni

calisanlar2 copy

Zamanında yapılmayan terfilerin geriye dönük yapılması.

Çok
5 yıl 31 dakika önce - 5 yıl 22 dakika önce #13112 Yazan: Crazy68
Öncelikle kolay gelsin.Ben Kalkınmada öncelikli yöre olan Aksaray İli Ortaköy İLçesinde GIda,Tarım ve Hayvancılık İlçe Müd. Vet.Sağ.Teknikeri olarak çalışmaktayım.2004 ten itibaren almam gereken 2 yıla 1 kademem zamanında yapılmayıp 2015 yılında düzeltildi.Verilmeyen kademelerim verildi.Şimdi zamanında yapılmayan terfilerden dolayı hak kaybına uğradım.Geçmişe dönük bu kayıpları almak istiyorum.Bu nasıl hesaplanıyor? Mailimin ekinde size terfi durumumu ve tarihlerini gönderiyorum.Sizde bu geçmişe dönük hesaplama için bir program var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.Kolay gelsin şimdiden teşekkürler...
Bununla ilgili elimde bir terfi tablosu var eski durum yeni durum diye fakat buraya ekleyemedim..
Son Düzenleme: 5 yıl 22 dakika önce Düzenleyen:Crazy68

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #13117 Yazan: papatya

Crazy68 Yazan:: Öncelikle kolay gelsin.Ben Kalkınmada öncelikli yöre olan Aksaray İli Ortaköy İLçesinde GIda,Tarım ve Hayvancılık İlçe Müd. Vet.Sağ.Teknikeri olarak çalışmaktayım.2004 ten itibaren almam gereken 2 yıla 1 kademem zamanında yapılmayıp 2015 yılında düzeltildi.Verilmeyen kademelerim verildi.Şimdi zamanında yapılmayan terfilerden dolayı hak kaybına uğradım.Geçmişe dönük bu kayıpları almak istiyorum.Bu nasıl hesaplanıyor? Mailimin ekinde size terfi durumumu ve tarihlerini gönderiyorum.Sizde bu geçmişe dönük hesaplama için bir program var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.Kolay gelsin şimdiden teşekkürler...
Bununla ilgili elimde bir terfi tablosu var eski durum yeni durum diye fakat buraya ekleyemedim..


Sayın CRAZY68,

Danıştay İçtihatları Birleştirme Kurulunun 22/12/1973 tarihli ve E:1968/8, K: 1973/14 sayılı Kararında; idarenin açık hatası sonucu yapılan hatalı terfilerden dolayı ödenen meblağın her zaman geri alabileceğine hükmedilmiş olup, bu konuda verilen kararlarda da söz konusu İçtihadı Birleştirme Kararı esas alınmaktadır.
Bu Karardan hareketle, hakkınızda açık hataya dayalı olarak yapılan terfi işlemi nedeniyle eksik ödenen meblağların tarafınıza ödenmesi gerektiğini düşünmekteyim. Söz konusu Karardan da söz ederek, eksik ödenen tutarların ödenmesi için kurumunuza müracaat edebilirsiniz. Ödeme yapılmaması durumunda ise dava açmanız mümkün olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.180 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.