logo yeni

calisanlar2 copy

Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünün İptalinin Sonuçları?

Çok
4 yıl 10 ay önce #13005 Yazan: Baybaskan80
Arkadaşlar, Anayasa Mahkemesi 13.01.2016 tarihli 2016/3 sayılı kararı ile Emniyet Teşkilatı Kanununun 83. Maddesini yani bu maddeye dayanılarak çıkartılan Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünü İptal etmiştir.

Bu durumda Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünün Anayasa Mahkemesince İptal Edilmesinin Sonuçları sizce neler olacaktır. Çok önemli yorumlarınızı bekliyoruz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 10 ay önce #13007 Yazan: osman1
Anayasa Mahkemesinin verdiği iptal kararı, 29 Ocak 2016 tarihinden itibaren 1 yıl sonra yürürlüğe girecek. İptal kararının yürürlüğe girmesinden sonra, emniyet personeli hakkında tüzük hükümlerine göre disiplin cezası verilemeyecek. Bu 1 yıllık sürede bir kanun veya kHK çıkarılarak emniyet personelinin disiplin işleri yasa ile düzenlenecektir. Aksi taktirde 1 yılın sonunda emniyet personelinin disiplin düzenlemesi olmayacaktır.
Ben , tüzükteki düzenlemenin hemen hemen benzerinin kanunla yapılacağını ve bu nedenle sonucun pek değişmeyeceğini düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 10 ay önce #13009 Yazan: semazen
sürenin bitimine yakın düzenleme yapılır. Torbanın birine eklerler heralde

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.139 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.