logo yeni

calisanlar2 copy

68/b Torba Kadro

Çok
3 ay 1 hafta önce #17343 Yazan: Bersis
Bersis tarafından 68/b Torba Kadro konusunda yanıtlandı
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 68. Madde B bendine göre 2018 yılı içerisinde "torba kadro" geldi ve bu haktan faydalanmakta iken, il değişikliği yaptım ve gittiğim ilde atandığım kurumdada bu uygulama devam etti . Fakat daha sonra yaklaşık 4 ay önce , başka bir müdürlüğe atandın bu sefer bu 68/b den faydalanamadım. Personel birimi ile görüştüğümde atamadan dolayı bu uygulamadan faydalamayacağım söylendi. Tatmin edici bir cevap alamadım. Bu uygulamadan başka görevlere atanıldığında faydalanamaz diyor ama ben hep aynı bakanlıkta kalmak ile birlikte ünvanımda değişmedi hep aynı idi.

Kısa özetlemek gerekir ise: 1- A Valiliği torba kadro geldi ( A Şehrinde)

2-B şehrine atandım. 112 acil çağrı merkezi müdürlüğüne ( uygulama devam etti)

3-B şehrinde B Valiliği YİKOB a geçtim. UYgulama kalktı.

Bu 3 kurumda aynı bakanlık değilmi? 112 de alıyor iken Yİkobda neden alamıyorum aydınlatırsanız sevinirim?

iyi günler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 1 hafta önce #17345 Yazan: osman1
osman1 tarafından 68/b Torba Kadro konusunda yanıtlandı
Torba kadro, bu kadrolara atananlar için kazanılmış hak teşkil etmediğinden, ilgili memurun kazanılmış hak derecesine kadar olan derecelerdeki kadrolara yeniden atanması mümkün olabilir.
Ayrıca, naklen atamalarda bazen memurun bulunduğu torba kadro derecesine uygun atanabileceği kadro derecesinin olmadığı durumlarda, kazanılmış hak derecesine uygun derecelere atanması da söz konusu olabilmektedir.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiler ve örnek mahkeme kararlarına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/11658-memurun-atandigi-torba-kadro-derecesi-geri-alinir-mi.html

Çok
1 hafta 5 gün önce #17546 Yazan: Perseus
Perseus tarafından 68/b Torba Kadro konusunda yanıtlandı
Merhabalar,
Ben Tarım ve Orman bakanlığı bünyesinde çalışmaktayım.Ziraat Mühendisiyim, 8 yıllık hizmet süremle birlikte Yüksek lisansımı da bitirmiş durumdayım. Bakanlık personel işlerine yaptığım 68/B kapsamındaki talebim “bu kanun maddesi idarecilere uygulanmaktadır” şeklinde olmuş ve konuyla alakasız bir gerekçeyle talebim reddedilmiştir. Bu kapsamda neler yapabilirim?

İyi günler dilerim

Çok
1 hafta 4 gün önce #17547 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından 68/b Torba Kadro konusunda yanıtlandı

Perseus Yazan:: Merhabalar,
Ben Tarım ve Orman bakanlığı bünyesinde çalışmaktayım.Ziraat Mühendisiyim, 8 yıllık hizmet süremle birlikte Yüksek lisansımı da bitirmiş durumdayım. Bakanlık personel işlerine yaptığım 68/B kapsamındaki talebim “bu kanun maddesi idarecilere uygulanmaktadır” şeklinde olmuş ve konuyla alakasız bir gerekçeyle talebim reddedilmiştir. Bu kapsamda neler yapabilirim?

İyi günler dilerim

Sanırım kurumunuz, 68/B torba kadro uygulamasını sadece idareci kadrolarına atama yapılacağı zaman kullandığı belirtmek istemiş. Kurumlar bu maddedeki takdir haklarını kullanırken bazı prensipler alarak buna göre hareket edebilmektedirler. Dava yolu ile hakkınızı arayabilirsiniz ancak bu yolla kazanabilmek için, kurumunuzun idari kadrolar dışında da 68/B yoluyla atama yaptığını kanıtlayabilmeniz gerekir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
1 hafta 4 gün önce #17548 Yazan: Perseus
Perseus tarafından 68/b Torba Kadro konusunda yanıtlandı
İlgilerinize çok teşekkür ederim.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.645 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.