logo yeni

68/b Torba Kadro talebi

Çok
2 yıl 10 ay önce - 2 yıl 10 ay önce #12929 Yazan: erkanbil
erkanbil tarafından 68/b Torba Kadro talebi konusunda yanıtlandı
SayınPapatya Hanım, daha önce de bu konuda sizlerden bilgi istemiştim. ben bakanlığıma 4.derece almak için dilekçe verdiğimden 7/3 üydüm. şubatta bir derece aldım ( 1.10.2007 de göreve başladığımdan ) 31 marta ise 5/1 olacağımdan bakanlığım torba kadrodan 4. dereceye düşürür mü?
Son Düzenleme: 2 yıl 10 ay önce Düzenleyen:erkanbil

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #12933 Yazan: papatya
papatya tarafından 68/b Torba Kadro talebi konusunda yanıtlandı

erkanbil Yazan:: SayınPapatya Hanım, daha önce de bu konuda sizlerden bilgi istemiştim. ben bakanlığıma 4.derece almak için dilekçe verdiğimden 7/3 üydüm. şubatta bir derece aldım ( 1.10.2007 de göreve başladığımdan ) 31 marta ise 5/1 olacağımdan bakanlığım torba kadrodan 4. dereceye düşürür mü?

Sayın ERKANBİL,

Torba kadroya atanmada, bulunduğunuz derecenin önemi yoktur. İster 5 inic derecede ister 10 uncu derecede olunsun, 8 yıl hizmeti olmayan lisans mezunu 4 üncü derece kadroya 68/B kapsamında atanamaz.
Sizin de 4 üncü derece karoya atanabilmeniz için 8 hizmet yılını tamamlamanız gerekmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
1 yıl 4 ay önce #15887 Yazan: muratdemir41
muratdemir41 tarafından 68/b Torba Kadro talebi konusunda yanıtlandı
8 mayis 20p6 yilinda memuriyete basladim bu torba kadro ne oluyor suan 5-1 derecedeyim ne yapmam gerekiyor hangi dereceye atamam olabilir

Çok
1 yıl 4 ay önce #15888 Yazan: osman1
osman1 tarafından 68/b Torba Kadro talebi konusunda yanıtlandı

muratdemir41 Yazan:: 8 mayis 20p6 yilinda memuriyete basladim bu torba kadro ne oluyor suan 5-1 derecedeyim ne yapmam gerekiyor hangi dereceye atamam olabilir

Torba kadro konusunda bu sitede çeşitli yazılar yer alıyor. Birinin adresini vereyim. İlave soru olursa cevap vermeye çalışırım. YAZI

Çok
1 yıl 4 ay önce - 1 yıl 4 ay önce #15942 Yazan: yolgezer
yolgezer tarafından 68/b Torba Kadro talebi konusunda yanıtlandı
Selamlar.
İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında (valilik) çalışıyorum.
5/09/2007 tarihinde memur oldum.
Şu anda 5/2'sindeyim. Lisans mezunuyum.
Kasım 2016 tarihinde torba kadro talebinde bulundum, İl Yazı İşleri de dilekçemi Bakanlığa gönderdi.
Aylar sonra verdiğim dilekçemin akıbetini sorduğumda aldığım cevap; Bakanlıkta torba kadroyla ilgili bir listenin hazırlandığı ve listede sırası gelene torba kadronun verildiği yönünde oldu. Bununla ilgili herhangi yazılı cevap verilmedi, şifaen söylenen bilgidir.
Bununla birlikte benim dilekçe vermemden sonraki zamanlarda 6-7 kişiye torba kadro geldi ve bu haktan yararlanmaya başladılar.
Sorum şudur:
Bakanlığın bu tarz bir liste uygulaması var mıdır? Benim başvurumdan sonra kendilerine torba kadro gelenlere, neye istinaden kadro verilmiş olabilir? Kendisine torba kadro verilen kişiyle konuşmak istediğimde sanki devlet sırrı gibi herhangi bir bilgi vermemekte, başvurdum geldi cevabını vermektedir. Ne zaman başvurdun veya kaç ayda geldi gibi sorulara cevap alamıyorum. Torba kadro uygulamasında bir gizlilik durumu mu var, onu da anlamış değilim.
Özetle torba kadro uygulamasında yukarıda bahsettiğim hususlar göz önünde bulundurularak bir açıklama yapabilir misiniz?
Teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 1 yıl 4 ay önce Düzenleyen:yolgezer

Çok
1 yıl 4 ay önce #15946 Yazan: nazli
nazli tarafından 68/b Torba Kadro talebi konusunda yanıtlandı
Torba kadrolara atama konusunda, kurumlar ilgili memurun talebine göre atama yapmak zorunda değillerdir. Boş kadro varsa kurumlar istedikleri zaman ve şartları tutan istedikleri kişiyi torba kadroya atayabilirler.
Sizin başvuru yapmış olmanız sizin bu kadroya atanmanız bakımından bir hak doğurmayacağı gibi, başvurunuzdan sonra birilerinin atanmış olmasına da engel teşkil etmez.

Kurumların torba kadroya atama konusunda belli bir sıra izleyeceklerine dair bir kural da yok.
Öte yandan, memurun kurumuna yaptığı her başvuruya cevap verilmesi de zorunlu değildir. Ancak, memur isterse, başvurusundaki talebine 60 gün içinde cevap verilmediği hallerde, kurumun zımni red kararına karşı idari yargıda dava açabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yolgezer

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.718 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.