logo yeni

Programcıların özel hizmet tazminatı

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #12828 yazan papatya
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW

profiz yazan: Fizik bölümü mezunuyum. İçişleri Bakanlığında programcı olarak çalışmaktayım. Konuyla ilgili sorulan sorulara verdiğiniz cevapları incelediğimde Özel hizmet tazminat oranının 1-4 dereceler arasında 130 olması gerektiğini anlıyorum. Ancak İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu yan ödeme cetvelinde Programcı (Matematikçi, İstatikçi) ibaresi olduğundan sadece istatistik ya da matematik bölümü mezunları için 130 uygulanıyor. Bu farklığı sebebi konusunda bilgilendiriseniz çok memnun olurum.
Şimdiden çok teşekkür ediyorum.


Sayın PROFİZ,
Fizikçi olarak programcı kadrosunda görev yapıyorsanız ve ilk 4 dereceden aylık alıyorsanız hakkınızda %130 oranında özel hizmet tazminatı uygulanması gerekecektir. Bu konuda kurumun takdir hakkı söz konusu değildir. Mali konularda görüş verme yetkisi olan Maliye Bakanlığının görüşü bu yöndedir. (Jeolog, hidrolog, hidrojeolog, jeofizikçi, kimyager, fizikçi, jeomorfolog, arkeolog, matematikçi, istatistikçi, astronom vs. için durum aynıdır) Sadece Matematikçi ve istatistikçi olan programcılar için farklı fizikçi olan programcılar için farklı bir uygulamaya gidilemez bu konuda.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Last edit: 2 yıl 3 ay önce by papatya.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.433 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.