logo yeni

calisanlar2 copy

Programcı Ziraat Mühendisliği bitirirse mühendis maaşı

Çok
5 yıl 1 ay önce #12788 Yazan: Newton35
Merhaba papatya hanım, 2 yıllık Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümü mezunuyum Milli Eğitim Bakanlığında T.H. sınıfına alınmış olan Programcı kadrosunda görev yapıyorum.

Bu yıl üniversite sınavına girip Ziraat Mühendisliği okumak istiyorum ama kurumumuzda Ziraat Mühendisi kadrosu yok ve Ziraat Mühendisliği Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünün üst öğrenimi değil. Ziraat Mühendisliği bitirip intibakımı yaparsam Programcı kadrosundayken Mühendis maaşı alabilirmiyim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12790 Yazan: scooby doo
üst öğrenim zam ve tazminatlarından yararlanabilmen için sadece bölümünün üst öğrenimini bitirmeye gerek yok. teknik hizmetler tablosunda herhangi bir üst öğrenimini bitirmeniz halinde de üst öğrenim zam ve tazminatlarından yararlanabilirsiniz. yani hangi mühendisliği bitirirseniz bitirin yinede zam ve tazminatlarından yararlanabilirsiniz. isterseniz gıda mühendisliğini bitirin yine alırsınız. ama IQ sü düşük bazı mütemetlerin kafası almıyor, yönetmeliği anlayamıyorlar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Newton35

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12792 Yazan: Newton35
aynı derece ve kademedeki bir mühendisle aynı maaşımı alırım yoksa maaşdaki bazı kalemlerde arşıt olup diğerlerinde olmaz mı? birde YÖK'ten mesleki üst öğrenim görüşü sorulması meselesine açıklık getirirseniz sevinirim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce - 5 yıl 1 ay önce #12795 Yazan: papatya

Newton35 Yazan:: aynı derece ve kademedeki bir mühendisle aynı maaşımı alırım yoksa maaşdaki bazı kalemlerde arşıt olup diğerlerinde olmaz mı? birde YÖK'ten mesleki üst öğrenim görüşü sorulması meselesine açıklık getirirseniz sevinirim


Sayın NEWTON35,
İlk mesajınıza Sayın SCOOBY DOO tarafından verilen cevaba ben de aynı şekilde katılmaktayım. İkinci mesajınızda ise maaşınızın mühendis maaşıyla aynı olup olmayacağını sormuşsunuz. Mühendis kadrosuna atanmadan mühendis maaşı almanız mümkün olmayacaktır. Mühendislik fakültesini bitirip programcı kadrosunda görev yapıyorsanız; ek gösterge ve ek ödemeniz programcı için belirlenen seviyede, yan ödeme ve tazminatınız ise mühendis için belirlenen seviyede ödenecektir.
Bitirdiğiniz üst öğrenim (programcı iken mühendislik bitirmeniz) nedeniyle, mühendis zam ve tazminatından yararlanmanız için konunun YÖK'e soruklmasına gerek yoktur.
Bu konu, Maliyenin verdiği görüşlerden de anlayabilir kurumunuz. Maliye YAZISI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 5 yıl 1 ay önce Düzenleyen:papatya

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • dvrzener
  • dvrzener Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
4 ay 5 gün önce - 4 ay 5 gün önce #18460 Yazan: dvrzener
dvrzener tarafından Programcı Ziraat Mühendisliği bitirirse mühendis maaşı konusunda yanıtlandı
Ziraat mühendisi olarak zirai sözlük eksiğini fark ettim bu yüzden site açtım bakabilirsiniz.
Son Düzenleme: 4 ay 5 gün önce Düzenleyen:dvrzener

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.143 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.